Cooler Master MasterWatt 90 – Uniwersalny zasilacz do laptopów

 

Zasilacze uniwersalne serii Cooler Master MasterWatt występują w dwóch wersjach – 65, oraz 90 Watt.

Do testów otrzymałem wersję 90 Watową, której sprawność sięga 90%.

Zasilacz pracuje przy napięciu 19V, oraz natężeniu prądu rzędu 4.74A.

Zasilacz pracuję przy różnych napięciach, zakres to 100-240V.

Posiada szereg zabezpieczeń, oraz spełnia normy unijne, świadczą o tym różne certyfikaty.

P1300186

Zasilacz kompatybilny jest z wieloma markami i modelami laptopów, lista jest dość długa.

Nie zabrakło popularnych w Polsce marek, jak Asus, Lenovo, Acer, oraz wielu innych.

P1300184

Samo urządzenie nie jest zbyt wielkie, jego wymiary to 129x51x31mm, jest rozmiarów standardowego zasilacza od laptopa. Nie jest też specjalnie cięższy.

Na korpusie urządzenia znajduje się niebieska dioda, oraz logo Cooler Mastera. Trzeba zaznaczyć, że obudowa jest wykonana z tworzywa niezłej jakości.

P1300190

 

Cały zestaw składa się jeszcze z instrukcji, adapterów, oraz odczepianego przewodu zasilającego. Łączna długość to około 3 metrów.

P1300189

Przechodzimy teraz do najważniejszego elementu zestawu, wymiennych wtyczek.

P1300187

P1300188

Jest ich aż 9, więc mamy spore pole do popisu, w dołączonym materiale filmowym próbowałem podłączyć zasilacz do kilku laptopów różnych producentów.

W każdym przypadku sukces, poza Samsungiem R520 – jednak zauważycie że Samsunga nie ma na liście kompatybilności. Dlatego żadna z wtyczek nie pasowała.

W pozostałych przypadkach komputery odpalały się, ładował się system i pracowały stabilnie.

 

Recenzję możecie obejrzeć także w formie filmu:

Czas na kilka słów podsumowania.

Zasilacz uniwersalny Cooler Master MasterWatt 90 to ciekawe i funkcjonalne urządzenie, jednak osobiście w moim domu by się nie przydał, gdyż posiadam jedynie jednego laptopa, na dodatek jest to niekompatybilny Samsung. W moim odczuciu urządzenie świetnie się sprawdzi w małych serwisach komputerowych, lub jako zasilacz uniwersalny do niewielkiej firmy.

Sam zasilacz wykonany jest dobrze, jego cena jest w miarę przystępna. Posiada wysoką wydajność i można używać go przy wartościach napięć od 100 do 240 V.

Jeśli poszukujecie solidnego i markowego zasilacza uniwersalnego, urządzenie Cooler Mastera może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

 

O Marcin Staśkiewicz 78 Artykuły
Gracz i wielbiciel sprzętu komputerowego. Maniak testów :) Doświadczenie mam spore, a ciekawią mnie wszelkie nowinki techniczne. Na WavePC najczęściej będziecie czytać moje teksty, dotyczące sprzętu dla graczy i akcesoriów.