Cooler Master: gdy samo chłodzenie to za mało

 

Wydawałoby się, że podstawka do laptopa to dość proste urządzenie, które prócz samego chłodzenia ma niewiele do zaoferowania. Tymczasem Cooler Master próbuje przekonać przy pomocy MasterNotepal Maker, iż taki sprzęt może posiadać wiele różnorakich udogodnień dla użytkownika. 

Kontynuując ideę stojącą za serią Maker, Cooler Master starał się, by niemal wszystkie elementy jego nowego produktu były modularne. Podstawkę chłodzącą da się więc ustawić na jednej z pięciu płaszczyzn, dzięki czemu użytkownik może dostosować jej ułożenie do własnych potrzeb. Dodatkowo gumowe podpórki uniemożliwiają ześlizgnięcie się laptopa z powierzchni notepala.

0615_16

Chłodzi, gdzie chcesz

Laptop nie zawsze rozgrzewa się równomiernie i w tych samych punktach. Dlatego MasterNotepal umożliwia przemieszczenie dwóch wentylatorów 80 mm w dowolnych miejscach znajdujących się w ramie, tak by użytkownik mógł chłodzić te fragmenty urządzenia, które naprawdę tego potrzebują. Na dodatek powierzchnia podstawki została wykonana z aluminium. Materiał ten pozwala wydajniej rozpraszać wytworzone przez laptopa ciepło.

0615_41

Cichosza!

Jednym z kluczowych czynników odróżniających dobre podstawki chłodzące od tych kiepskich, jest ich kultura pracy. Jeśli notepal przy chłodzeniu wydaje głośne dźwięki, ciężko skupić się wtedy na wykonywanych na laptopie zadaniach. Cooler Master zapewnia, iż dołączone do ich produktu wentylatory mają być ciche i nie sprawiać pod tym kątem żadnego problemu.

0615_61-10615_61

Gdy miejsc na urządzenia brak

Osobom korzystającym z wielu kabli jednocześnie przydać się może USB HUB, wyposażony w jeden port USB 3.0, trzy USB 2.0 i jeden USB 3.0 Micro. Sam HUB można odłączyć od podstawki, jeśli np. chce się położyć laptop z podstawką na kolanach.

0615_64

Porządek z kablami

Wiele przewodów to jednak ryzyko, iż będą się one plątać i bardziej przeszkadzać, niż pomagać. Z tego też powodu MasterNotepal Maker posiada specjalne wyżłobienia do poprowadzenia przez nie okablowania, co powinno ułatwić zarządzanie kablami.

0615_70

Podkładka MasterNotepal Maker kosztuje około 180 zł. Do kupienia są także inne wersje MasterNotepal, występujące w wersji zwykłej i Pro.

Zobacz wideo jak prezentują się podstawki MasterNotepal Maker.

 0615_56

Cechy produktu:
– Materiał: aluminium, plastik

– Kompatybilność: laptopy lub tablety do 17”

– Rozmiar: 384,6 x 270 x 59,6mm

– Wentylatory: 2 x 80mm

– Głośność wentylatorów: 27.24 dBA

– USB HUB: 1 x USB 3.0, 3 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 Micro

– Złącze: DC-5V

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3853 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl