Chernobylite, nadchodzący survival horror od The Farm 51, właśnie finalizuje zbiórkę na Kickstarterze blisko podwajając zakładany cel!

 

Najwyraźniej liczba stalkerów pragnących odwiedzić zeskanowaną w 3D Strefę Wykluczenia w Chernobylite jest znacznie wyższa niż przewidzieli to deweloperzy. Ta przerażająco realistyczna gra typu survival horror zebrała już ponad 178 tys. dolarów w ramach zbiórki funduszy na Kickstarterze, osiągając w ten sposób 4 dodatkowe cele. Twórcy rozdają również gratis Chernobyl VR Project (wersja działająca z urządzeniem VR i bez niego) osobom, które wsparły projekt.
Przygotuj się na mroczną i niebezpieczną wędrówkę po napromieniowanym terenie Chernobylite, ponieważ gra nie tylko powstanie, ale zaoferuje też znacznie większy obszar do eksploracji, nowe języki, system craftingu broni oraz dźwięki nagrane w czarnobylskiej Zonie i przeniesione do gry! 
Obejrzyj backstory video Chernobylite i dowiedz się więcej o tym, jak powstał pomysł na grę i jak ewoluował:
Dzięki lojalnej społeczności Kickstartera, która zdecydowała się wesprzeć kampanię, Chernobylite nie tylko będzie wiernie odzwierciedlał zakamarki Czarnobylskiej zony, ale także świat gry znacznie się powiększy. Dodatkowo realizm gry podkreśli również dźwięk nagrany w tych samych miejscach, w których toczy się nielinearna fabuła gry, a zatem w samej Prypeci! Gra zostanie również zlokalizowana na więcej języków tak, aby szersze grono graczy z całego świata mogło cieszyć się rozgrywką w swoim ojczystym języku. Do gry zostanie również dodany system craftingu broni.

Twórcy postanowili też w ramach nagrody dodatkowej rozdać za darmo klucze Steam do swojego poprzedniego projektu o Czarnobylu – Chernobyl VR Project (wersja działająca z VR i bez VR) dla wszystkich wspierających kampanię, którzy zdecydowali się na wpłatę 15 USD lub wyższą. Dotyczy to zarówno osób, które już wsparły kampanię, jak i nowych wspierających. Do tej pory Chernobyl VR Project był dostępny wyłącznie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości, a od zakończenia kampanii Kickstarter Chernobylite w podróż do wirtualnego Czarnobyla mogą wybrać się również osoby nie posiadające sprzętu VR.

Do końca kampanii na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/thefarm51/chernobylite-survival-horror-in-3d-scanned-chernob zostały tylko dwa dni więc to praktycznie ostatnia szansa, żeby wesprzeć twórców i pomóc im wzbogacić tytuł nie tylko o nową postać, którą będzie można zrekrutować, ale również o zupełnie nową lokację!

Warto również dodać grę do swojej listy życzeń na Steam: https://store.steampowered.com/app/1016800/Chernobylite/, żeby na bieżąco śledzić postęp prac nad projektem.

Twórcy Chernobylite są też bardzo aktywni na Discordzie, organizując tzw. AMA i inne aktywności dla tamtejszej społeczności. Warto więc stać się jej częścią: https://discord.gg/mehRmzY.

O GRZE:

Chernobylite to najnowsza produkcja z gatunku survival horror od twórców uznanej na całym świecie gry Get Even.

To tytuł, który łączy swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii, emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, a także unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. I nieustannie będzie stawiał przed graczem szereg wyzwań.

CHERNOBYLITE – GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI:

•    Odkrywaj piękną, a jednocześnie przerażająco dokładną rekonstrukcję Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zeskanowanej w 3D;
•    Współpracuj lub rywalizuj z innymi stalkerami ze Strefy. Pamiętaj jednak, że nigdy nie możesz im ufać, bo każdemu przyświeca jakiś ukryty cel. Zawsze;
•    Staw czoła znanym i nieznanym Ci dotąd zagrożeniom;
•    Zanurz się w nieliniowej, ekscytującej opowieści, w której fikcja miesza się z rzeczywistością;
•    Zrób dobry użytek ze swojej wiedzy z zakresu fizyki i chemii, aby stworzyć sprzęt niezbędny do przetrwania i efektywnie zarządzać zapasami;
•    Walcz z przerażającymi potworami i demonami, które przybyły z alternatywnej rzeczywistości;
•    Zbieraj i analizuj dane za pomocą zestawu zaawansowanych narzędzi do badania skażonego środowiska.

Chernobylite pojawi się na PC i konsolach. Deweloperzy są już prawie na finiszu kampanii na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/thefarm51/chernobylite-survival-horror-in-3d-scanned-chernob, dzięki której będą mogli dodać do gry nowe rozwiązania.
Źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3887 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl