Castle of Heart – ekscytujący action platformer zadebiutuje na Nintendo Switch już w pierwszym kwartale 2018 roku!

 

Gracze zacznijcie rozgrzewać kciuki, bo na Switchu już wkrótce zadebiutuje najnowsza produkcja studia 7levels! Castle of Heart ukaże się wyłącznie na platformie Nintendo już w pierwszym kwartale 2018 roku!

Wciel się w rycerza zaklętego w kamień, którego tylko ciągła walka chroni przed rozpadem jego kamiennego ciała utrzymując go tym samym przy życiu. Odkryj swój indywidualny styl walki dzięki mnogości broni bliskiego i dalekiego zasięgu. Mądrze wykorzystuj dostępne power up’y, żeby zyskać przewagę w walce nad przeciwnikami. A przede wszystkim udowodnij, że w Twojej kamiennej piersi bije dzielne serce prawdziwego bohatera!

Castle of Heart - Nintendo Switch Teaser

 

Sprawdź nasz test

Wolfenstein II The New Colossus – recenzja gry

 

Castle of Heart to action platformer łączący w sobie najlepsze cechy gatunku i przenoszący znane rozwiązania na zupełnie nowy poziom. Gracze wcielają się w postać rycerza zaklętego w kamień przez złego czarnoksiężnika. Głównemu bohaterowi nie pozostaje więc nic innego jak udowodnić, że miłość i odwaga są w stanie pokonać nawet najczarniejszą magię.

85809e2c-e575-46d9-96e1-af558d958556

Dzielny rycerz musi odbyć podróż od obróconej w kamień wioski aż po mroczne zamczysko czarnoksiężnika, pokonując po drodze 20 poziomów w 4 zupełnie odmiennych lokacjach. Na drodze głównego bohatera staną zróżnicowani przeciwnicy wymagający zastosowania odmiennych strategii walki, którzy zapewnią ekscytującą, dynamiczną, pełną niespodzianek rozgrywkę. Do konfrontacji z nimi gracz zostanie wyposażony w szeroki wachlarz broni od zwykłego miecza, przez płonące granaty po magiczne topory i włócznie oraz power up’y, które pomogą mu w osiągnięciu sukcesu. Jest jednak haczyk! Ciało z kamienia ma swoje ograniczenia. Krusząc się nieustannie, powoduje nieuchronną utratę energii. Kiedy pasek życia osiągnie krytyczny poziom, kamienny rycerz zaczyna się rozpadać. W efekcie może na przykład stracić jedną rękę, co oznacza, że przed wrogami będzie mógł się bronić tylko pozostałym w drugiej dłoni mieczem.

797d3ae2-deae-42d7-a219-bf44e16f049e

Castle of Heart może się pochwalić piękną oprawą graficzną 3D, ze zmieniającymi się krajobrazami, warunkami pogodowymi i pełnymi szczegółów tłami. Zarówno styl wizualny gry, jak również przeciwnicy, z którymi będzie się musiał zmierzyć gracz zostały w równej mierze zainspirowane słowiańską mitologią. A wygląd niektórych lokacji wywodzi się wprost od legendarnych w Polsce miejsc. Wszystko to czyni z Castle of Heart idealną mieszanką znanych i lubianych rozwiązań połączonych z nowoczesnym podejściem i oryginalnymi pomysłami. Tym samym gra znakomicie wykorzystuje możliwości platformy, na jaką została zaprojektowana i powinna oczarować zarówno fanów gatunku, jak i początkujących graczy.

f4f74d1f-16fb-4cbd-825e-c3b43a964d99

CASTLE OF HEART – GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI

  • Unikalny główny bohater – rycerz zaklęty w kamień, którego tylko ciągła walka chroni przed rozpadem jego kamiennego ciała utrzymując go tym samym przy życiu;
  • 20 zróżnicowanych poziomów w 4 pięknych lokacjach luźno inspirowanych miejscami ze świata rzeczywistego;
  • Około 50 rodzajów broni – krótkiego i dalekiego zasięgu, pozwalających każdemu z graczy odnaleźć swój indywidualny styl walki;
  • Wsparcie dla technologii HD Rumble dodatkowo wzmacniające wrażenia płynące z gry;
  • Ponad 7 godzin wciągającej, emocjonującej rozgrywki;
  • Spektakularne walki z bossami na końcu każdej lokacji;
  • Zapierająca dech w piersi oprawa graficzna;
  • Liczne power up’y wpływające na urozmaicenie rozgrywki;

4341054d-adf6-4abd-a37d-f5cc62af3d94

Castle of Heart ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2018 roku.
Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie studia (www.7lvls.com) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/7lvls/).

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3911 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl