Blitzwolf BW-BR1 – recenzja mobilnego odbiornika Bluetooth

 

Czy chcieliście kiedyś szybko podłączyć np. swój telefon do starszego zestawu HiFi, albo do zestawu samochodowego, ale nie chcieliście się bawić w kolejne kable? Idealnym rozwiązaniem tego problemu byłoby podłączenie tych urządzeń poprzez Bluetooth. Na rynku pojawia się już coraz więcej odbiorników Bluetooth. Do mnie trafiła ostatnio jedna z tańszych propozycji – odbiornik Blitzwolf BW-BR1. Jak się spisuje? Zapraszam na test!

>>> Tutaj kupisz Blitzwolf BW-BR1 <<<

Zawartość opakowania

Odbiornik Blitzwolf BW-BR1 dociera do użytkownika w małym kartoniku. W jego środku znajdziemy odbiornik, dokumentację, złączkę miniJack-miniJack, kabel miniJack-miniJack oraz kabel microUSB-USB do ładowania. Idealny zestaw startowy – wszystko co potrzebne jest.

Wygląd i wykonanie

Blitzwolf BW-BR1 to bardzo małe urządzenie. Jest wykonane w całości z dobrej jakości plastików. Top i dół to czarne błyszczące ścianki. Na górnej umieszczono przycisk wielofunkcyjny (włączanie i wyłączanie, play/pause, parowanie urządzeń), a spód jest pozbawiony jakichkolwiek elementów. Krawędzie to ciemnoszary matowy plastik, na którym umieszczone zostały: złącze miniJack, port microUSB oraz przyciski regulacji głośności.

Specyfikacja techniczna

Blitzwolf BW-BR1 działa w oparciu o procesor CSR8635. Gwarantuje on dobrą jakość dźwięku oraz szeroką kompatybilność z urządzeniami Bluetooth. Obsługuje on protokoły: HFP, HSP, A2DP i AVRCP.

Nazwa: BlitzWolf® BW-BR1
Wersja Bluetooth: 4.1
Częstotliwości: 2.4GHz-2.480GHz
Tryby połączenia Bluetooth: HFP/HSP/ A2DP/AVRCP
Zasięg: ok. 10 m
Audio SNR: 75dB
Złącza: 3.5mm port, Micro USB port
Bateria: 170mAh
Czas ładowania: 1.5 h
Czas pracy: ok. 8 h

0d5086c7-a10c-4f46-9d2a-18f5dcfd3ec9

Wrażenia z użytkowania

Zacznijmy od tego do czego tak na prawdę można wykorzystać Blitzwolf BW-BR1. Poza wspomnianymi wcześniej (jako odbiornik do zestawów HiFi, zestawów samochodowych) jego kompaktowe rozmiary pozwalają na np. stworzenie pewnego rodzaju słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik chowacie w nawet najmniejszej kieszeni, a telefon możecie mieć w plecaku, czy torbie. Każdy dla tego typu urządzenia znalazł by inne zastosowanie, bo jest ich wiele. Dzięki temu, że w standardzie BR1 jest wyposażony w złącze miniJack umożliwia to łatwe podłączenie do praktycznie każdego rodzaju głośników (użytku domowego).

Blitzwolf BR1 jest urządzeniem bardzo praktycznym – to nie podlega wątpliwościom. Jakość dźwięku uzyskiwana dzięki temu odbiornikowi jest dobra – stoi na bardzo porównywalnym poziomie jak jakość dźwięku z droższych głośników Bluetooth. Wiadomo, że transmisja bezprzewodowa ma swoje straty w porównaniu do kabla, ale jak na tą cenę urządzenie spisuje się dobrze.

Podsumowanie

Podsumowując, Blitzwolf BW-BR1 to urządzenie bardzo udane. Ma ono ogrom zastosowań, jest dość tanie, dobrze wykonane, a jakość dźwięku również stoi na dobrym poziomie. Jeżeli szukacie tego typu urządzenia i nie chcecie przepłacać, to mogę szczerze polecić właśnie ten odbiornik.

>>> Tutaj kupisz Blitzwolf BW-BR1 <<<

WavePC - rekomendacja

WavePC - opłacalność

Sprzęt do testów dostarczyła firma Blitzwolf za pośrednictwem Banggood.com. Dziękujemy!  blitzwolf logobanggood logo

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl
 • Uri0550

  56zł to przystępna cena? No chyba sobie żartujecie… Za 15zł można mieć takie urządzenie z nawet większą baterią…

  • Kacper Borawski

   Najwyraźniej nie widziałem nic takiego, możesz podesłać mi link do tego, o którym mówisz – wtedy naniosę odpowiednie poprawki, jeżeli uznam, że są potrzebne.

  • woocosh

   tak tak kolega kupił takie ścierwo najtańsze, przestało dzieląc po dwóch tygodniach 🙂 ja mam tego BW i jest super jak na moje potrzeby, polecam

 • Jak ktoś ma dużo pkt na banggood, to można kupić z kuponem 5/10 i wtedy wyjdzie poniżej 40zł

 • SADKOWSKI.ORG

  Czy urządzenie wyłącza się w czasie ładowania? Bo to znalazłem jako największy mankament w typowo samochodowym zastosowaniu innych odbiorników.

  • Kacper Borawski

   Jeżeli najpierw podłączysz kabel USB, a dopiero później włączysz samo urządzenie, to nie będzie wyłączać się w czasie jazdy. Osobiście nie jest to dla mnie zbyt upierdliwe, gdyż i tak ładuję odbiornik raz na dwa tygodnie albo i rzadziej.

 • kofii12345

  Czy jeżeli podłącze go pod usb takie pod pendriva w aucie to wystarczy prądu i czy trzeba urządzenie zawsze wyłączać? Mam aux w schowku i chciałbym podłączyć i o nim nie myśleć.