Battlefield 5 na frontach 2 wojny światowej ?

Miejsce i czas akcji zbliżającej się odsłony Battlefield wciąż pozostają owiane tajemnicą. Pierwsze plotki mówiły o dalekiej przyszłości nawiązując do BF2143. Potem pogłoski skrajnie przeskoczyły w okres 1 Wojny Światowej, co nawet wg mnie było mało realne (wojna pozycyjna w tak dynamicznej serii jak BF ? Raczej nie).

Jednak bardzo prawdopodobnym jest, że seria wróci do korzeni i zabierze nas na front 2 Wojny Światowej.

Użytkownik portalu Reddit umieścił zdjęcia przedstawiające plan wydawniczy DLC do BF5, a pierwsza pozycja to Eastern Front, czyli front wschodni. Opis zawartości mówi o walkach na terenie Wilna, Mińska, Tallina czy Kijowa. Zapewne dane nam będzie stanąć po stronie Rosjan i Niemiec.

zfKwyCL

crwJthQ

CJhueLr

 

 

Na liście znajduje się też DLC o tytule Prototype Warfare, co sugeruje walki w przyszłości. Więc może jednak klimatów niczym z BF2143 nie można wykluczyć ? Te same skojarzenia daje ostatnie DLC na liście Titan Assault, w którym prawdopodobnie stoczymy walki na Pacyfiku. Warto też wspomnieć o wzmiankach na temat odnowionej wersji silnika gry FrostBite 3 (czyżby jeszcze bardziej „modyfikowalne” otoczenie niczym z Bad Company ?), czy nowych trybach gry (Titan Conquest, Vechicle Superiority). Fallen Dragon przyniesie nam m.in. Oblężenie Shanghaju i skupi się na działaniach wojennych pomiędzy siłami USA a koalicją Azjatycką i znów zabierze nas w czasy Wielkiej Wojny.

 

Reasumując ciągle wiemy zbyt mało, a informacje nie są zbyt spójne. Z jednej strony odpieranie inwazji Rosjan na froncie wschodnim, a z drugiej walki w przyszłości, czy mapy bazujące na otoczeniu San Francisco, bądź Los Angeles ( w DLC Dzień Niepodległości), co nie bardzo pasuje do klimatów 2 Wojny Światowej. A może DLC to będzie tylko odskocznia od Wielkiej Wojny, na której skupi się podstawka ? Nie miałbym nic przeciwko i nie wiem jak wy, ale dla mnie czas i miejsce może być dowolne, byle nie daleka przyszłość, która nie pasuje do tej serii. BF od zarania dziejów pokazuje działania wojenne z wykorzystaniem prawdziwego sprzętu/wyposażenia armii prócz wyjątku – 2143. Tak naprawdę istotna będzie jakość rozgrywki, ilość nowych trybów i więcej zmian na lepsze względem poprzedniej części, by nie dostać większego DLC zamiast pełnoprawnej kolejnej części gry. Co do przecieku od DLC  pamiętajmy – to tylko plotka, nie sprawdzona informacja i co najważniejsze – nadal nic nie wiemy o zawartości podstawowej wersji gry. Pozostaje nam ze zniecierpliwieniem czekać na kolejne wiadomości. A wy w jakich realiach chcielibyście zagrać w BF5 ?

O Adrian Konkało 47 Artykuły
Były redaktor działu gry oraz urządzenia mobilne na portalu WavePC.pl