ASUS GTX 980 Ti w limitowanej, złotej edycji

 

ASUS GTX 980 Ti w limitowanej, złotej edycji z okazji dwudziestolecia produkcji kart graficznych

W tym roku mija 20 lat odkąd ASUS rozpoczął produkcję kart graficznych. Przez ten czas zyskały one miano jednych z najbardziej innowacyjnych i najczęściej nagradzanych na rynku. Z okazji jubileuszu firma przygotowała specjalną, złotą wersję GeForce® GTX 980 Ti. Precyzyjnie zaprojektowana, kolekcjonerska karta jest niezwykle mocna – osiąga 1367MHz, pracuje o 21 proc. szybciej od modelu referencyjnego w teście 3DMark 11 Extreme i uzyskuje o 22 proc. lepszą wydajność w grze GTA® V.

 

Innowacje ASUS: proces produkcji Auto-Extreme i technologia Memory Defroster

Wszystkie karty graficzne ASUS są obecnie produkowane w technologii ASUS Auto-Extreme – to pierwszy w branży, w pełni zautomatyzowany proces produkcji, wykorzystujący najwyższej klasy materiały. Pozwala osiągnąć nowy standard niezawodności. W karcie zastosowano 14-fazowy moduł regulacji napięcia DIGI+ z komponentami Super Alloy Power, które są przygotowane na pracę pod większym obciążeniem i w wyższych temperaturach. W rezultacie otrzymujemy produkt pozwalający na bezpieczne, płynne zwiększanie wydajności w grach, jak również na ekstremalny overclocking.

Memory Defroster to technologia przeznaczona dla zaawansowanych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas podkręcania w temperaturach poniżej zera. Overclockerzy docenią także z pewnością fakt, że karta posiada możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2). Dodatkowo tryb Safe Mode wspomaga bezpieczeństwo podczas przetaktowywania – jeden przycisk umożliwia natychmiastowe przywrócenie domyślnych ustawień BIOSu. Diody LED zmieniają kolory w zależności od obciążenia GPU.

GOLD20TH-GTX980TI-P-6G-GAMING_2D

Wydajne chłodzenie i cicha praca

Model 20th Anniversary Gold Edition GTX 980 Ti wyposażono w docenianą technologię DirectCU II z 10-milimetrowymi, miedzianymi przewodami cieplnymi, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Tworzą o 325 proc. większą powierzchnię rozpraszania ciepła. Do tego dwa wentylatory 0dB z opatentowanym ostrzem skrzydła, dostarczają o 30 proc. chłodniejszą i trzykrotnie cichszą pracę, w porównaniu z modelami referencyjnymi.

 

Asus Radeon R7 370 Strix 4GB Test karty graficznej

 

Intuicyjny GPU Tweak II z XSplit Gamecaster

Odświeżony, prosty w obsłudze interfejs użytkownika w GPU Tweak II znacznie ułatwia przetaktowywanie, zachowując przy tym zaawansowane opcje dla wymagających entuzjastów. Jednym kliknięciem funkcja Gaming Booster pozwala zwiększyć wydajność systemu poprzez usunięcie niepotrzebnych procesów i automatyczną alokację zasobów.

Do karty dołączona jest roczna licencja na XSplit Gamecaster premium (o wartości 99 dolarów amerykańskich). Aplikacja ta umożliwia graczom łatwe strumieniowanie i nagrywanie rozgrywek poprzez wygodną nakładkę.

GOLD20TH-GTX980TI-P-6G-GAMING_back

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta graficzna 20th Anniversary Gold Edition GTX 980 Ti będzie dostępna w Polsce na początku grudnia br.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 3990 PLN brutto

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl