AOC AG352QCX – recenzja monitora

Dziś pokażemy Wam monitor dla absolutnych entuzjastów. Duży rozmiar, proporcje ekranu 2:1 oraz zakrzywiona matryca – to krótka charakteryzacja monitora od AOC, o którym możecie przeczytać już dzisiaj!

Recenzowany model posiada 35-calową matrycę MVA o rozdzielczości Ultrawide FullHD (2560x1080px), częstotliwości odświeżania 200Hz oraz czasie reakcji wynoszącym 5ms. Parametry robią wrażenie, prawda? Spokojnie, cena również.

Monitor już od momentu wyjęcia z pudełka sprawia wrażenie solidnego – jest ciężki. Metalowy stelaż jest bardzo solidnie wykonany. Estetycznie zawiodły mnie grube, wystające ramki ekranu, lecz rozumiem, że tak masywna konstrukcja mogła potrzebować takiego zabiegu. Ogólnie cały design tego monitora jak dla mnie jest „ciężki”, ale być może jest to spowodowane jego rozmiarami. Miłym aspektem okazał się uchwyt na słuchawki, który możemy „wyciągnąć” w prawym górnym rogu konstrukcji. Podczas wieczornego grania świetny klimat robi podświetlenie, które producent umieścił w dolnej krawędzi ekranu – możemy wybrać kolor czerwony, niebieski lub zielony oraz dostosować poziom jasności (silny, średni, słaby lub całkowicie wyłączyć podświetlenie). Monitor możemy regulować w niemal wszystkich płaszczyznach – podnosić i opuszczać, przekręcać w poziomie oraz przechylać w pionie. Zabrakło jedynie funkcji pivotu.

Złącza jakie otrzymujemy do dyspozycji to DisplayPort, HDMI, złącze D-SUB (VGA), DVI, dwa złącza USB 3.0 oraz złącze słuchawkowe.

Zobacz również inne recenzje monitorów na portalu WavePC!

Obraz wygląda bardzo dobrze. Mamy tutaj do czynienia z odświeżaniem na poziomie 200 Hz, dzięki czemu wszystko wygląda niezwykle płynnie. Obraz jest ostry a kolory żywe.

AOC AG352QCX to prawdziwy monitor dla graczy – ale nie tylko. Pracuje się przy nim naprawdę bardzo dobrze, głównie ze względu na jego rozmiar i ekran 21:9. Praca w kilku oknach jednocześnie nie sprawia najmniejszego problemu. Pisanie, że gra na takim sprzęcie sprawia dużo frajdy wydaje się bez sensu. To jest zupełnie nowy wymiar rozgrywki, immersja wchodzi na wyższy poziom. W monitorze od wyjęcia z pudełka widać gamingowy pazur, który potęguje się po jego uruchomieniu (za sprawą podświetlenia). Typowego Kowalskiego na pewno odstraszy cena, ponieważ na monitor trzeba wydać około 2500 zł – ale za sprzęt tego typu, tej klasy jest to norma.

Reasumując – AOC AG352QCX jest wart swojej ceny, ale nie każdy będzie go potrzebował lub mógł sobie na niego pozwolić – nie tylko ze względu na cenę. Pamiętajcie, że ten monitor ma prawie 85 (słownie: osiemdziesiąt pięć) centymetrów szerokości! Ale jeżeli dysponujecie pieniędzmi, przestrzenią i lubicie grać w jak najlepszych warunkach (kto nie lubi?) to ten produkt jest dla Was.

Sprzęt do testów dostarczyła firma AOC. Dziękujemy!Aoc_international_logo.svg

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.