AMD Athlon 200GE od dziś w sprzedaży + rosnąca atrakcyjność procesorów Ryzen

 

Firma AMD wprowadziła właśnie do sprzedaży na całym świecie procesor AMD Athlon 200GE z układem graficznym Radeon Vega 3. To produkt dostosowany do codziennych potrzeb komputerowych, jak korzystanie z funkcji internetowych, transmisji wideo, praca biurowa czy gry. Athlon 200GE łączy 2 rdzenie x86 „Zen” z funkcją SMT (4 wątki) ze zintegrowaną kartą graficzną w architekturze „Vega”, co czyni go wydajnym i energooszczędnym zarazem (35W TDP) sercem systemu komputerowego, który można swobodnie umieścić w miniaturowej obudowie. Jest to też kolejny z wielu procesorów zgodnych z platformą AM4, która zapewnia bezproblemową ścieżkę modernizacji w przyszłości oraz szereg nowoczesnych funkcji bez nielogicznych ograniczeń.

 

MODEL Liczba rdzeni Liczba wątków Taktowanie procesora Liczba jednostek graficznych Współczynnik TDP Sugerowana cena
AMD Athlon™ 200GE 2 4 3.2GHz 3 35W 55 USD

 

Zapraszamy do zapoznania się z blogiem na temat nowego procesora, autorstwa Roberta Hallocka, który w AMD pełni funkcję starszego menedżera ds. technicznego marketingu. Lista sprzedawców oferujących nowe procesory Athlon 200GE będzie uzupełniana na stronie AMD.com.

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że opłacalność procesorów Ryzen z perspektywy większości użytkowników, w tym graczy jest dziś trudna do pobicia. Przygotowaliśmy aktualne zestawienie w oparciu o dane Ceneo.pl:

  • Popularny wśród entuzjastów 6-rdzeniowy, 12-wątkowy i odblokowany procesor Ryzen 5 2600 jest do dostania w kwocie zbliżonej do tej, w jakiej są dostępne jedynie 4-rdzeniowe, 4-wątkowe procesory Core i3-8100;
  • Atrakcyjny dla zaawansowanych użytkowników i graczy 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor Ryzen 7 2700 jest do dostania w kwocie zbliżonej do tej, w jakiej można nabyć tylko 6-rdzeniowe, 6-wątkowe procesory Core i5-8600K;
  • Znakomite dla wielu typowych użytkowników oraz fanów miniaturowych PC 4-rdzeniowe procesory Ryzen 3 2200G i Ryzen 5 2400G nie mają obecnie żadnej konkurencji w swoich przedziałach cenowych zarówno pod względem mocy obliczeniowej, jak i w szczególności wydajności zintegrowanego układu graficznej.

 

AMD Ryzen 5 1600 – test

 

W połączeniu z zaletami długowiecznej platformy AM4 procesory te pozwalają złożyć dziś komputery o optymalnym stosunku ceny do możliwości w zdecydowanej większości przedziałów cenowych. Ponadto wraz z płytami głównymi z chipsetami serii AMD 400 oferowany jest bezpłatny dostęp do technologii StoreMI, która pozwala przyspieszyć tradycyjny dysk twardy poprzez połączenie go z SSD w jedną automatycznie zarządzaną przestrzeń. Tym samym użytkownik nie musi decydować, które dane trzymać na szybkim / wolnym nośniku, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie.

Źródło: informacja prasowa

O Paulina Nowak 3752 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl