ADATA ISSS314 – dyski SSD z pamięciami 3D NAND do zastosowań przemysłowych

 

ADATA wprowadza do swojej oferty nowe przemysłowe dyski SSD, wyposażone w kości pamięci 3D NAND. Dzięki wzmocnionym obudowom, nośniki mogą pracować w szerokim zakresie temperatur.

Sprawdź nasz test

ADATA XPG SX950 240GB – SSD dla graczy?

Podstawowym wymaganiem, stawianym przed nośnikami przemysłowymi jest odporność na trudne warunki pracy. Dysk ADATA ISSS314 może działać w temperaturze od -40 do 85 stopni Celsjusza przy wilgotności powietrza od 5 do 95%, a ponadto jest odporny na wstrząsy i wibracje. Dzięki tym cechom nowe produkty mogą być używane nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.
 ADATA-ISSS314_-3D-MLC
Zaprezentowane przemysłowe dyski SSD osiągają wysokie prędkości podczas odczytu i zapisu danych, odpowiednio 560 MB/s i 520 MB/s.Nośniki obsługują też technologie Wear Leveling, S.M.A.R.T, NCQ oraz TRIM. Model ISSS314 występuje w dwóch wersjach – z układami 3D MLC albo 3D TLC.
W praktycznych zastosowaniach dyski mają pobierać maksymalnie 2,5 W energii (dane dla wersji 512 GB), a wskaźnik MTBF (średni czas pomiędzy awariami) wynosi aż 2 miliony godzin. Jest to poprawa o 25% w porównaniu do dysków z tradycyjnymi kośćmi 2D NAND.
ADATA-ISSS314_-3D-TLC
Dostępne są następujące warianty pojemnościowe: 32, 64, 128, 256 oraz 512 GB. Dwa pierwsze korzystają z kości 3D MLC, a pozostałe – 3D TLC. Ceny poszczególnych modeli oraz data pojawienia się w sprzedaży nie są jeszcze znane.

Aktualne ceny dysków SSD sprawdzisz tutaj

Źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3925 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl
  • Sławek Fijar

    Kiedyś powiedziałem że jeśli dyski ssd będą mało awaryjne to na pewno przesiądę się na taki dysk. Jednak jeszcze nie bo jak na razie za trochę większy dysk trzeba więcej zapłacić. Poczekam jak ceny spadną jeszcze bardziej i wówczas na pewno zafunduje sobie taki dysk. Nie dość że szybszy to jeszcze będzie mniej awaryjny od tych zwykły talerzowych.