Adaptery do Raspberry Pi, które rozszerzą spektrum działań mini-komputerka

 

Co jest lepsze od ciasta malinowego? Elektroniczne malinowe ciasto. Raspberry Pi od samego początku stało się hitem wśród nerdów i pasjonatów na całym świecie. Trudno się temu dziwić. Fundacja Raspberry Pi nie tylko udowodniła, że można stworzyć komputer za 35 dolarów, ale również (jak pokazuje najnowsza wersja),że odpalimy na nim komercyjne oprogramowanie Windows.

Rewolucja jednak nie miałaby racji bytu, gdyby nie liczne komponenty pozwalające rozszerzyć możliwości komputerka. Jednym z producentów takich elementów jest firma Delock, która w swojej ofercie posiada przystosowane do Raspberry adaptery.

                              Plextor M6e BE 256GB – test dysku SSD na PCI-E

Miłośnicy majsterkowania z pewnością ucieszą się na karty poszerzające „Malinkę” o dodatkowe wejścia, wśród których, w zależności od karty znaleźć można między innymi złącza żeńskie i męskie RS-232, USB czy micro-USB. Osoby pragnące maksymalnie wykorzystać możliwości swojego urządzenia mogą skorzystać z płytek wyposażonych w dodatkowe wejścia SATA i mSATA, do których można podłączyć chociażby dodatkowy dysk twardy lub adapter z gotową do użycia pamięcią flash.

Producent pomyślał również o wygodnym rozmieszczeniu dodatkowych adapterów. W ofercie można znaleźć specjalny zestaw montażowy umożliwiający ułożenie kart rozszerzeń lub połączenie ze sobą kilku płyt Raspberry Pi. Płytki adapterowe to ciekawa propozycja dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z Raspberry Pi możliwie najniższym kosztem. Dzięki podłączeniu specjalnych konwerterów do upgrade’u “Malinki” wystarczą nam zwykłe komponenty i urządzenia, które zalegają nam na półkach.

Ceny adapterów zaczynają się od 89 zł.

źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 3908 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl