TP-Link UH720 – kiedy brakuje Ci USB…

 

Dzisiaj coraz częściej widuje się płyty główne posiadające po 4 lub 5 portów USB. Ale co zrobić, kiedy potrzebujemy podłączyć więcej urządzeń jednocześnie? Sam spotkałem się z tym problemem. Jednym z najprostszych rozwiązań i, w zależności od potrzeb, stosunkowo tanim jest zakup dodatkowego huba USB. Dzisiaj zaprezentuję Wam dość rozbudowany model od TP-Link – UH720. Zapraszam na recenzję!

>>> Sprawdź najniższe ceny TP-Link UH720 <<<

Zawartość opakowania

Urządzenie dociera do nas w małym kartoniku. Na froncie zauważymy nazwę modelu i zdjęcie, po bokach podstawowe informacje i specyfikację, a z tyłu przykładowe zastosowania. W środku poza samym hubem znalazły się: dokumentacja, kabel USB 3.0, kabel zasilający z zasilaczem.

Wygląd i wykonanie

UH720 jest wykonany dobrze i elegancko. Całość utrzymana jest w czarnej kolorystyce, a na urządzenie składają się dwa rodzaje tworzywa – błyszczące i matowe. To pierwsze pokrywa większość górnego panelu, a reszta jest matowa. I tak, z jednej błysk wygląda bardzo ładnie, ale z drugiej bardzo łatwo się rysuje i brudzi.

Patrząc od góry zauważymy włącznik z diodą informującą o pracy oraz logo, a na dolnej krawędzi zauważymy małe diody nad każdym z portów USB 3.0., które będą nas informować o statusie każdego z portów. Spód urządzenia to dwie antypoślizgowe stopki, które swoje zadanie wypełniają bardzo dobrze. Frontowa krawędź to 7 portów USB 3.0. Po prawej stronie znajdziemy dodatkowe dwa porty zasilająca, do 2.4A każdy. Z tyłu znajduje się złącze microUSB B, które służy do podłączenia huba z komputerem. Na lewej krawędzi znalazło się złącze zasilające. I szczerze mówiąc w budowie UH720 znajduje jeden delikatny minus – złącze zasilania i microUSB mogłoby znajdować się po jednej stronie (łatwiej byłoby ustawić urządzenie i uporządkować przewody).

Wrażenia z użytkowania

TP-Link UH720 spisywał się bardzo dobrze podczas trwania testów. Bez problemów potrafił obsłużyć 7 urządzeń USB 3.0. jednocześnie – 3x pendrive, 2x dysk zewnętrzny, czytnik kart SD oraz mysz. Dodatkowo podczas takiego obciążenia, porty ładujące działały bez dużych start na mocy (ok. 2A przy takim zestawie podłączonych urządzeń).

Podsumowanie

Podsumowując, hub USB TP-Link UH720 to dobry hub USB. Na pokładzie znajdziemy 7 portów USB 3.0. oraz dodatkowe dwa porty USB służące do ładowania np. smartfonów. Na plus należy zaliczyć dobrą pracę przy pełnym obciążeniu urządzeniami USB, elegancki design i dobre wykonanie, choć tutaj trochę przeszkadza mi błyszczący plastik. Jeżeli chodzi o minusy, to wielkich nie ma. Dlatego, jeżeli szukacie porządnego huba USB 3.0. z dużą ilością portów, to TP-Link UH720 jest urządzeniem dla Was.

>>> Sprawdź najniższe ceny TP-Link UH720 <<<

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma TP-Link. Dziękujemy! tp-link logo

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl