Spotify – darmowe źródło muzyki

Windows Mobile

Spotify – czyli darmowa aplikacja umożliwiająca słuchanie muzyki całkowicie za darmo, bądź w koszcie 20 zł na miesiąc w wersji premium z dodatkowymi “przywilejami”. Pojawiła się też na WindowsMobile i zapewne przyczyniła się do wycofania z obiegu aplikacji MixRadio, która działała na podobnej zasadzie. Spotify oferuje znacznie większą bazę muzyki, tworzenie własnych playlist, płynny i intuicyjny interfejs też działa na jej korzyść.

Playlisty jakie chcemy słuchać podzielone są na kategorie pod względem gatunku (rock,blues,classic … ), jak i nastroju (impreza, nastrojowa, spokojna …). Po wejściu w kategorię trafiamy  playlisty podzielone jeszcze na np. muzykę do auta, classic rock, muzykę z konkretnego okresu/dekady, bądź playlistę poświęconą konkretnemu wykonawcy. Wersja darmowa umożliwia nam słuchanie muzyki z playlist losowo z możliwością pominięcia, jak to miało miejsce w MixRadio (darmowa wersja 6 pominięć utworów na mix). Musimy się też borykać z reklamami. Oczywiście jest też tworzenie własnych playlist. Spotify funkcjonuje, prócz urządzeń mobilnych, także na komputerach, telewizorach, w samochodach, na konsolach PS czy Android Wear.

Wersja premium, czyli obarczona abonamentem w wysokości 20 zł (19.99) miesięcznie, oferuje nam wg producenta: słuchanie na żądanie, słuchanie muzyki będąc offline, brak reklam i (co ucieszy “audiofili”) podwyższenie jakości brzmienia. Warto dodać, że pierwsze 30 dni można testować za darmo. Czy warto używać tej aplikacji? Myślę, że tak. Koniec końców umożliwia nam legalny i darmowy odsłuch ulubionej muzyki pomimo pewnych niedogodności. Samo Spotify powoli lecz skutecznie niszczy konkurencję, co udowodniło przekroczeniem liczby płatnych subskrypcji – 30 000 000, o czym poinformował założyciel Spotify Daniel Ek na Twitterze.

 

 

 

O Adrian Konkało 47 Artykuły
Były redaktor działu gry oraz urządzenia mobilne na portalu WavePC.pl
 • Krzysiek Kowalewski

  Wielki minus to brak korektora w programie na komputer osobisty

  • DawidN20v2

   Niestety ale to program przygotowany przede wszystkim z myślą o urządzeniach mobilnych. Ja mam wrażenie że wersja na PC traktowana jest mocno po macoszemu.

   • Krzysiek Kowalewski

    Można doinstalować wtyczkę Spotify do Clementine i wtedy będziemy mieli już muzykę z korektorem.