Sony Xperia X – recenzja

 

Sony Xperia X to kolejny model nowej serii X od Sony, który trafił w moje ręce. Wcześniej mogliście już przeczytać recenzję Xperii XA. Teraz przyszedł czas na starszego brata. Zapraszam na recenzję!

>>> Sprawdź najniższe ceny Sony Xperia X <<<

Zawartość opakowania

Xperia X dociera do użytkownika w białym opakowaniu o prostym designie. Na froncie widzimy tylko logo Xperia oraz Sony, a z tyłu jedynie podstawowe dane techniczne.

W opakowaniu znajdziemy:

  • telefon
  • dokumentację
  • ładowarkę
  • kabel USB-microUSB
  • zestaw słuchawkowy (w zestawie, który otrzymałem, już go nie było, jednak w normalnych wersjach dostępnych w sklepie jest dołączony)

Wygląd i wykonanie

Xperia X zaprojektowana jest w charakterystycznym dla serii X stylu. Telefon został wykonany z metalu i dobrej jakości tworzywa. Front pokryty został szkłem typu 2.5D. Tył urządzenia to matowe, polerowane aluminium, które nie rysuje się zbyt łatwo, ale lubi zbierać odciski palców. Kanty urządzenia są zaoblone. Telefon bardzo dobrze leży w dłoni.

Pod wcześniej wspomnianym szkłem na froncie skrywa się 5″ wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Nad wyświetlaczem znajdują stosunkowo duże przestrzenie. Na górnej części znajdziemy: głośnik (multimedialny oraz do prowadzenia rozmów), czujniki, diodę powiadomień, aparat przedni oraz moduł NFC. Pod znajdziemy jedynie drugi głośnik multimedialny.

Tył urządzenia stanowią: obiektyw aparatu (minimalnie wystający – Sony dlaczego?), dioda LED oraz oznaczenia Xperia.

Na krawędziach znajdziemy zestaw przycisków i portów. Z prawej strony znalazły się przycisk blokady z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, przyciski do regulacji głośności oraz przycisk spustu migawki. I muszę się przyczepić do umiejscowienia klawiszy głośności – są one zdecydowanie za nisko i zbyt blisko innych przełączników, przez co korzystanie z nich jest niewygodne. Z drugiej strony znajdziemy jedynie klapkę skrywającą szufladkę na karty nanoSIM oraz microSD. Na dole zauważymy port microUSB oraz mikrofon, a na górze port miniJack oraz kolejny mikrofon.

Przypomnę, że model X nie jest wodoodporny, czy pyłoodporny jak niektórzy jego poprzednicy.

O Kacper Borawski 168 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl