Somic G925 – słuchawki prosto z Azji

 

Somic G925 – najtańszy model słuchawek tego producenta dostępny na naszym rynku. Ok. 169 zł – tyle przyjdzie nam zapłacić za przedstawiciela Azjatyckiej firmy. Czy jednak ten headset jest wart tej kwoty? Zapraszam na recenzję!

>>> Sprawdź cenę Somic G925 <<<

Zawartość opakowania

G925 docierają do użytkownika w dwuczęściowym opakowaniu – jedna część jest przezroczysta, druga nie. Na froncie widzimy zatem zdjęcie słuchawek oraz ich prawą muszlę, z tyłu znajdziemy informacje na ich temat. W środku, oprócz headsetu, dołączona jest tylko instrukcja obsługi.

Wygląd i wykonanie

Słuchawki na pierwszy rzut oka mogą przypominać Siberie od SteelSeries, czy Superluxy HD681. Całość wykonana została stosunkowo dobrze, patrząc na cenę słuchawek – nic nie skrzypi, luzów prawie nie ma – jedyne do czego mogę się przyczepić, to luzy na zawiasie mikrofonu. Cała konstrukcja wykonana została w czarno-pomarańczowej kolorystyce. Pomarańczowe elementy to: pałąk, wnętrza muszli, przewód oraz detale na muszlach. Reszta jest czarna – większość elementów jest błyszcząca, jednak ku mojemu zdziwieniu, nie brudziły się tak bardzo. Pasek trzymający słuchawki od góry wykonany jest z ekoskóry i sam dopasowuje się do naszej głowy. Na lewej muszli producent umieścił mikrofon na obrotowym zawiasie – jeżeli z niego korzystamy opuszczamy w dół, jeżeli nie, to podnosimy w górę. Na prawej muszli nie znajdziemy nic specjalnego. Z lewej muszli wychodzi również przewód – jest on dobrze zakotwiczony i raczej nie wyrwie się zbyt szybko. Pady nie są za miękkie, ale nie jest też tragicznie. Jeżeli będziemy robić przerwy co jakiś czas, nie poczujemy dużego ucisku od boków.

Przewód powleczony został pomarańczowym materiałem. W odległości ok. 30 cm od muszli, znajdziemy pilot do sterowania głośnością oraz mikrofonem. Na końcu umieszczone są dwie wtyczki miniJack.

Specyfikacja techniczna

Słuchawki:

  • przetworniki: 40mm
  • impedancja: 32Ω
  • zakres częstotliwości: 20Hz-20kHz
  • S.P.L: 97dB±3dB

Mikrofon:

  • wymiary: 6.0*2.8 mm
  • typ: wielokierunkowy
  • czułość: -36±3db (at 1KHz)
  • impedancja: ≤2.2KΩ

Jakość dźwięku

Somic G925 grają przeciętnie, ale w swojej cenie jest to jakość zadowalająca, jak na słuchawki dla graczy. Pozycjonowanie stoi na dobrym poziomie. Sam dźwięk wydaje się być trochę przytłumiony. Basy są, może niezbyt mocne, ale słyszalne – nie dominują. Całe pasmo jest wyrównane.

Mikrofon jest … no jest słaby, co tu ukrywać. Głos robi się zniekształcony i przytłumiony – jakością nie powala. Ale do komunikacji w grach i nie tylko w zupełności wystarczy.

Podsumowanie

Czy warto kupić Somic G925? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. W cenie 150-200 zł na rynku mamy już dużo konstrukcji, które w większości różnią się wyglądem i wykonaniem. I G925 jest właśnie takim headsetem, który nie wnosi nic nowego, specjalnego. Przeciętna jakość dźwięku, stosunkowo dobre wykonanie to główne plusy tej konstrukcji. Minusy? Dużych nie ma, są małe niedociągnięcia, które nie dla wszystkich muszą być wadą. G925 jest propozycją, ale nie bez konkurencji.

>>> Sprawdź cenę Somic G925 <<<

Sprzęt do testów dostarczył sklep World4Gamer. Dziękujemy! cropped-logo

O Kacper Borawski 167 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl