Sapphire R9 390 Nitro vs. Gigabyte GTX 970 G1 Gaming TEST

Po ostatniej premierze kart graficznych AMD na rynku zrobiło się ciasno. Z jednej strony to dobrze – bo jest w czym wybierać, zaś z drugiej strony wybór jest trudniejszy, bo ciężko zdecydować się na jeden konkretny model. Dzisiaj przedstawię Wam produkt Sapphire – Radeon R9 390 z serii Nitro.

P1020807

 

O Dawid Nowak 79 Artykuły
Pasjonat nowych technologii, redaktor WavePC.pl, vloger i bloger.
 • DawidN20v2

  Ma ktoś z Was tą kartę? Lub inną 390tkę?

  • Łukasz Kaliś

   W tygodniu odbieram nowy zestaw z Gigabyte Gaming G1 390X i i5 4690K, jakby co chętnie podzielę się spostrzeżeniami.

   • DawidN20v2

    Z chęcią

    • Adrian

     Ja mam z MSI. Karta w połączeniu z 4670K działa bardzo dobrze. Jedynie, co zauważyłem, to parę red screenów przy dłuższej grze w AC: Unity na max detalach + AA, AF itp. Gdy zwiększyłem obroty wentylatorów w obudowie, to problem chwilowo zniknął. Zamiast red screenów gra wywala do windy, ale nie ukrywam, że może to być spowodowane brakiem formata po wsadzeniu karty (czekałem w zasadzie do 10, teraz jeszcze jej nie mogę instalować). Tak czy inaczej to jestem zadowolony z karty ogromnie.

     • henus7

      Format po zmianie karty graficznej to zbędna czynność 😉 Wystarczy kompletnie wyczyścić system ze sterowników (DDU, Driver Sweeper) i po kłopocie. Reinstalka windy tylko i wyłącznie zalecana jest po zmianie płyty głównej, bądź platformy, chyba, że bazuje na chipsetach z danej rodziny (czyt. Sandy P67/Z68/Z77 , Ivy Bridge P67/Z68/Z77 czy Haswell Z97 itd) to nie trzeba.

   • Andrzej Stachurski

    mam to samo tyle, że ma rdzeń 1050 a nie 1060 i sie nazywa windforce 2. Kultura pracy jest fatalna, głośna strasznie. W spoczynku niby się wyłącza chłodzenie w tryb pasywny ale na piecu ma 60 stopni. Właśnie myślę nad wymianą na nitro z blackplate. Co do wydajności jest świetna. Zaznaczam, że nitro ma open gl 4.5 a wszystkie gigabyte 4.4, tak ramach detali.

 • Rafał SoulRoe Zarenkiewicz-Rud

  Dokładnie tak. Czekam na recenzje tej karty z procesorem Intel’a na pokładzie,bo podejrzewam, że z AMD ona się dusi :-) Nie od dziś wiadomo,że karty Radeon lepiej chodzą z prockami Intela. Niemniej jednak recenzja na 5-kę :-)

 • boltzman

  Jak ta karta wypada pod względem głośności, w porównaniu do recenzowanego Asusa R9 390 CU3? Wg testów Szafir jest głośniejszy, ale film z recenzją Asusa daje do myślenia. Tak jakby to Asus był głośniejszy.

 • Misiek M

  mnie interesuje jak mają ustawione zegary 390x u różnych producentów. jak ktoś gdzieś ma tabelkę to proszę mi wysłać