Samsung Galaxy A5 2016 – recenzja

 

Niedawno w moje ręce trafił Samsung Galaxy A5 2016. Od premiery tego modelu zdążyło już minąć trochę czasu, a co za tym idzie, spadła też jego cena. W chwili obecnej można go kupić za około 1200 zł. Czy w tej cenie jest to smartfon godny uwagi? Zapraszam na test!

>>> Sprawdź najniższe ceny Samsung Galaxy A5 2016 <<<

Zawartość opakowania

A5 2016 dociera do użytkownika w białym opakowaniu o prostym designie. Na froncie widzimy tylko logo, a z tyłu jedynie podstawowe dane techniczne.

W opakowaniu znajdziemy:

  • telefon
  • dokumentację
  • ładowarkę (9V – 1.67A / 5V – 2A)
  • kabel USB-microUSB
  • zestaw słuchawkowy

Wygląd i wykonanie

Samsung Galaxy A5 2016 flagowcem nie jest, jednak jego wygląd może sugerować co innego. Producent postanowił pójść na całość i zastosować w tym modelu najlepsze materiały: szkło i aluminium. Elementów z tworzywa sztucznego jest tu bardzo mało. Na froncie znajdziemy szkło delikatnie zaoblone na krawędziach, tak samo z tyłu. Boki wykonane są z alumiunium z charakterystycznymi wgłębieniami. Telefon świetnie leży w dłoni, jednak bardzo lubi z niej uciekać. Szkło z dwóch stron skutkuje tym, że nie ważne gdzie go położyłem, prędzej czy później zbliżał się niebezpiecznie blisko krawędzi. Dlatego zalecam dokupienie dodatkowej obudowy. Jak mówimy już o mankamentach, to szkło lubi się palcować. Tak czy inaczej, wykonanie zaliczam na ogromny plus.

Pod wcześniej wspomnianym szkłem na froncie skrywa się 5.2″ wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Nad wyświetlaczem znajdziemy: głośnik, czujniki, aparat przedni. Pod znajdziemy 3 przyciski: jeden fizyczny home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych oraz dwa dotykowe, podświetlane – wstecz i otwarte aplikacje.

Tył urządzenia stanowią: obiektyw aparatu (niestety wystający z bryły), dioda LED oraz oznaczenia.

Na krawędziach znajdziemy zestaw przycisków i portów. Z prawej strony znalazł się przycisk blokady oraz szufladka na kartę SIM i microSD. Na przeciwległej krawędzi umieszczone zostały klawisze głośności. Na górze zauważymy dodatkowy mikrofon, a na dole złącza miniJack, microUSB oraz głośnik multimedialny.

O Kacper Borawski 168 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl