Philips 272G5DJEB – recenzja monitora dla graczy

 

Philips 272G5DJEB to kolejny monitor skierowany do graczy, który trafił w moje ręce. Jest to 27″ konstrukcja oparta o matrycę TN odświeżaną z częstotliwością 144Hz i czasem reakcji 1ms. Jak spisuje się w praktyce? Zapraszam na test!

>>>Sprawdź najniższe ceny Philips 272G5<<<

Wyposażenie, wygląd i wykonanie

Monitor dociera do nas w kartonie, zabezpieczony styropianowymi wytłoczkami. W opakowaniu poza samym monitorem znajdziemy płytę z instrukcją obsługi oraz sterownikami, ściereczkę do czyszczenia monitora oraz kable: VGA, DVI, DisplayPort, HDMI, USB i pilot sterowania.

Philips 272G5 to konstrukcja 27″ o proporcjach ekranu 16:9. Natywna rozdzielczość ekranu to Full HD, czyli 1920×1080 px. Sam monitor należy do serii Gaming, czyli monitorów typowo do grania. Monitor wykonany został z dobrej jakości plastików. Do ich spasowania nie mam zastrzeżeń. Matryca jest matowa i za to bardzo duży plus. Większość elementów z tworzywa sztucznego jest czarna i matowa.  Na froncie, przy dolnej krawędzi, możemy zobaczyć czerwoną wstawkę. Ramki ekranu nie należą do najcieńszych. Na dolnej producent umieścił przyciski dotykowe. Nie korzysta się z nich najlepiej, ale z pomocą przychodzi zewnętrzny pilot, który może je zastąpić. Monitor wyposażony został w niemal każde dostępne złącze video – DisplayPort, 2 x HDMI, VGA i DVI. Na pokładzie znajdziemy też złącze miniJack. Kolejnym dodatkiem jest hub USB 3.0. Z lewej strony monitora znajdziemy 4 porty. Podstawa i prowadnica, podobnie jak reszta obudowy, wykonana została z matowego czarnego tworzywa. Prowadnica spełnia swoje zadanie bardzo dobrze – umożliwia duże pole regulacji pion-poziom, jak również dobre możliwości ustawienia monitora pod kątem oraz pracę w trybie PIVOT. Konstrukcja umożliwia obracanie monitora bez poruszania podstawą.

Specyfikacja techniczna

1 2

Wrażenia z użytkowania

Testowany Philips dobrze spisał się przez te prawie dwa miesiące. Granie było bardzo przyjemne, praca również (jak na monitor z matrycą TN). Kąty widzenia są dobre, odwzorowanie barw stoi na przeciętnym dla TN-ek poziomie. Jeżeli ktoś chciałby dostosować właściwości obrazu pod siebie, to może to zrobić za pomocą menu w języku polskim.

Podsumowanie

Podsumowując, monitor Philips 272G5DJEB to niezła propozycja dla graczy. Mamy tu 144 Hz, matową matrycę i dobre wykonanie, w standardowej można powiedzieć cenie. Oczywiście znajdziemy tańsze monitory tego typu, jednak często są one gorzej wykonane, wyposażone w dwa/trzy podstawowe złącza, a ich częstotliwość odświeżania wynosi 60Hz. Jeżeli zależy Wam na dobrym monitorze do gier, to Philips 272G5 może być ciekawą propozycją, ale należy pamiętać, że jak wszystko ma swoje wady.

>>>Sprawdź najniższe ceny Philips 272G5<<<

Sprzęt do testów dostarczyła firma Philips. Dziękujemy! Philips logo

O Kacper Borawski 178 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl