Modecom Volcano LanParty – klawiatura idealna na Lan-a?

Modecom Volcano LanParty to jedna z pierwszych „tanich klawiatur mechanicznych”, która pojawiła się na naszym rynku. Jest to konstrukcja TKL, posiada podświetlenie i pracuje w oparciu o przełączniki Outemu Blue. Jak wypadła w testach? Zapraszam na recenzję!

>>> Sprawdź najniższe ceny Modecom Volcano LanParty <<<

Zawartość opakowania

LanParty dociera do nas w kartonie wykonanym w stylistyce Volcano. W środku znajdziemy klawiaturę, keypuller oraz dokumentację.

Wygląd i wykonanie

Modecom Volcano LanParty wykonana jest bardzo dobrze patrząc przez pryzmat ceny. Większość obudowy to czarny, matowy plastik dobrej jakości, a front to aluminium pomalowane na czarno z efektownymi szlifami na brzegach (+10 do prestiżu 😛  ).

Tak jak wspomniałem wcześniej, mamy tu do czynienia z konstrukcją TKL w standardzie US (długie shitfy, długi backspace i mały enter). Znajdziemy tu również przyciski multimedialne ukryte pod klawiszami F1-F12, które aktywujemy przy pomocy klawisza Fn.

LanParty pracuje w oparciu o przełączniki Outemu Blue. Konstrukcja ta powinna być wam dobrze znana, znajdziemy ją w większości tanich mechaników. Keycapy nie posiadają specjalnych profilowań, są dobrze wykonane, a ich powierzchnia jest delikatnie szorstka.

Od spodu zauważymy 4 stopki antypoślizgowe, gumowane podwyższenia oraz przepusty do przeprowadzenia przewodu trzema drogami.

Przewód mierzy 180 cm, jest powleczony materiałowym oplotem i zakończony pozłacaną wtyczką USB.

Specyfikacja techniczna

Model MODECOM VOLCANO LANPARTY
Typ klawiatury Mechaniczna
Liczba klawiszy 87
Układ klawiszy US
Rodzaj przełącznika Outemu Blue
Liczba klawiszy multimedialnych 12
Blokada klawisza Windows Tak
Anti-ghosting Tak, pełny
Podświetlenie LED, czerwone, regulowane
Długość przewodu 180 cm
Wymiary 358 × 138 × 38 mm
Waga 710 g

Wrażenia z użytkowania

Z klawiatury Modecom Volcano LanParty korzystało mi się bardzo przyjemnie. Jest ona dobrze wykonana i swoje waży, szczególnie jak na małe wymiary, co sprawia, że na biurku prezentuje i spisuje się bardzo dobrze. Działanie przełączników to standardowa formułka na temat Outemu Blue – dobre tanie przełączniki mechaniczne, tyle, że głośniejsze niż Cherry MX.

Nie wiesz jakie przełączniki w klawiaturze mechanicznej wybrać? Sprawdź nasz poradnik!

Na pokładzie znalazł się również NKRO i Anti-Ghosting, także gracze nie mają powodu by narzekać!

Podświetlenie

LanParty wyposażony jest w czerwone podświetlenie. Podświetlenie jest równomierne, jednolite, a czerwień nie jest przytłumiona. Do dyspozycji mamy 3 poziomy jasności oraz możliwość jego całkowitego wyłączenia, tryb stały, tryb oddychania, snake, zazębianie się podświetlenia (fala dwukierunkowa), tryb reaktywny, fala sejsmiczna, fala pozioma, 8 trybów gry, 2 sloty na podświetlenie użytkownika. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Podsumowanie

Podsumowując, czy warto kupić Modecom Volcano LanParty? Moim zdaniem, jeżeli szukacie porządnego, przystępnego cenowo mechanika TKL to zdecydowanie powinniście się nią zainteresować. Na rynku są co prawda podobne konstrukcje, nawet delikatnie tańsze, ale z LanParty korzystało mi się lepiej, niż z np. Thora 300 TKL (nie mówię o przełącznikach, a o ogólnym feedbacku). Dlatego klawiaturę Modecom Volcano LanParty mogę Wam gorąco polecić, ale wiedzcie, że na rynku istnieje minimalnie tańsza konkurencja.

>>> Sprawdź najniższe ceny Modecom Volcano LanParty <<<

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma Modecom. Dziękujemy! modecom logo

O Kacper Borawski 280 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl