Modecom Volcano GMX2 – recenzja myszy

Modecom Volcano GMX2 to mysz z optycznym sensorem PAW3212. Według producenta jest to produkt skierowany do wymagających graczy, posługujących się chwytem palm grip. Jak jest w rzeczywistości?

>>>Kup Volcano GMX2 najtaniej!<<<

Zawartość opakowania

Opakowanie myszy jest utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce. Na froncie znajduje się duża grafika przedstawiająca mysz, z tyłu natomiast nieco mniejsza z garścią informacji od producenta. W środku znajdziemy

 • mysz
 • ślizgacze na wymianę
 • dokumentację

Fajnym rozwiązaniem jest front opakowania, którym są drzwiczki na magnes. Przed zakupem możemy obejrzeć myszkę bez wyjmowania z opakowania.

GMX2 opakowanie

Wygląd i wykonanie

Myszka jest czarna, ogumowana bez wyraźnego profilu. Na bokach czuć wyraźne wypustki antypoślizgowe. Na górze, prócz dwóch klawiszy głównych, znajduje się podświetlany scroll, z wyczuwalnymi skokami, oraz przycisk do zmiany DPI. Ma grzbiecie znajduje się również podświetlane logo serii. Na lewym boku znajdziemy dwa przyciski. Klawisze są smukłe, nie wystają zanadto ponad konstrukcję myszy. Na spodzie znajdziemy trzy niewielkie ślizgacze oraz sensor optyczny PAW3212. Kabel jest oczywiście w czarnym oplocie.

Specyfikacja techniczna

Model MODECOM VOLCANO MC-GMX2
Sensor PAW3212
Wymiary 126 × 67 × 37 mm
Funkcja nagrywania makr Tak
Częstotliwość próbkowania Do 1000 Hz
Przyspieszenie 10 G
Liczba przycisków 6
Zakres rozdzielczości 800/1200/1600/2400/7200
Zasilanie USB
Interfejs USB
Dodatkowe ślizgacze Tak
Podświetlenie LED RGB
Ilość kolorów podświetlenia Ponad 16 M
Waga 150 g
Przeznaczenie Dla graczy
Długość przewodu 1.8 m
Rodzaj Przewodowe
Kolor Czarny

Oprogramowanie

Oprogramowanie pozwoli nam między innymi na:

 • zaprogramowanie przycisków
 • zmianę częstotliwości DPI
 • konfigurację podświetlenia LED

Testy i użytkowanie

 

Wyniki testów:

 • Predykcja – występuję przy wszystkich wartościach
 • Polling rate – wartości są stabilne
 • Jittering – nie zauważono
 • Interpolacja – zauważalna powyżej 3000 DPI
 • Maksymalna szybkość – około 1.7 m/s
 • Akceleracja – pozytywna, zauważalna
 • LOD – 5 CD

 

Mysz bardzo dobrze leży w dłoni, niezależnie od stosowanego chwytu każdy powinien być z niej zadowolony. Ślizgacze zdają egzamin, ale bez rewelacji. Przyciski główne mają przyjemny skok, nie jest zbyt twardy, ale od samego trzymania palca na nim nic się nie stanie.  Myszka działa zarówno na podkładkach miękkich i kolorowych a zmiany i przejścia kolorów nie są jej straszne.

GMX2

Podsumowanie

Największym sprzymierzeńcem tej myszki jest zdecydowanie komfort użytkowania. Świetnie leży w dłoni, wypełnia ją. Przyciski chodzą przyjemnie, a do tego sam gryzoń prezentuje się niesamowicie na naszym blacie. Stonowany design z podświetleniem sprawia bardzo dobre wrażanie. Niestety testy ukazują słabości sensora PAW3212.  Komu poleciłbym tę mysz? Osobom, które szukają wygodnej, wykonanej wzorcowo, pod względem wyglądu jak i jakości użytych materiałów, myszy. Nie jest to konstrukcja dla zapalonych graczy FPSów, ale jeżeli lubicie usiąść rano do jakiejś spokojnej gry i skończyć grać dopiero wieczorem, to potrzebujecie myszki która będzie wygodna. A GMX2 od Modecom jest nieziemsko wygodna. W swojej cenie, i dla danej grupy odbiorców, GMX2 będzie bardzo dobrym wyborem.

 

WavePC - rekomendacja

>>>Kup Volcano GMX2 najtaniej!<<<

Sprzęt do testów dostarczyła firma Modecom. Dziękujemy! modecom logo

O Jakub Laskowski 149 Artykuły
Pasjonat sprzętu komputerowego, gier i wszelkich gadżetów.