Media-Tech BT Trigger – recenzja

 

Temat gier VR staje się coraz popularniejszy. Media-Tech postanowił pójść za ciosem i przygotować w swojej ofercie urządzenia przeznaczone właśnie do VR na urządzeniach mobilnych. Dzisiaj zaprezentuję Wam kolejny z nich – kontroler do gier. Zapraszam!

>>> Sprawdź ceny Media-Tech BT Trigger <<<

Zawartość opakowania

Urządzenie dociera do użytkownika w małym opakowaniu. W jego środku znajdziemy kontroler oraz instrukcję obsługi. Baterii, które są wymagane do działania, nie ma w zestawie.

Wygląd i wykonanie

Media-Tech BT Trigger to małe urządzenie. Bez problemu mieści się w dłoni, a dzięki swojemu kształtowi leży dość wygodnie. Na topie znajdziemy 6 przycisków funkcyjnych, 2 przyciski akcji oraz analogowy manipulator służący do sterowania grami VR, obsługi aplikacji VR czy poruszania kursorem. Z lewej strony umieszczony jest przełącznik trybów: Android/iOS. Po prawej stronie nie znajdziemy nic. Na froncie znalazły się jeszcze dwa przyciski, a od spodu zauważymy naklejkę oraz miejsce na baterie – 2 x AAA. Całość została wykonana z czarnego, matowego tworzywa – w tej cenie jest okej, jest dobrze spasowane, nie trzeszczy.

Wrażenia z użytkowania

BT TRIGGER posiada kilka trybów pracy:

  • Tryb Muzyka/Video – bezprzewodowe wstrzymywanie/odtwarzanie, sterowanie głośnością, przełączanie filmów/muzyki.
  • Tryb Gry – umożliwia sterowanie postacią w grze. W zależności od gry istnieje możliwość przypisania funkcji pod każdy z przycisków
  • Tryb Self-timer – odpowiada za sterowanie migawką aparatu w smartfonie.
  • Tryb Myszy – po przełączeniu w ten tryb na ekranie smartfona pojawi się kursor myszy którym możemy sterować (w zależności od wersji systemu). Na komputerach PC w tym trybie sterujemy kursorem myszy, prezentacjami multimedialnymi czy filmami i muzyką.

Kontrolera używałem głównie ze smartfonami opartymi na Androidzei i działał tak, jak powinien według producenta. Jednak nie jest idealnie. Część aplikacji rozpoznaje urządzenie i możemy z niego korzystać, część nie. Niektóre gry nie obsługują wszystkich przycisków lub po prostu nie widzą kontrolera. Jeżeli jednak już gramy i wszystko działa, to szczególnie w przypadku VR-owych aplikacji i gier, taki kontroler jest niezastąpiony.

Podsumowanie

Podsumowując, Media-Tech BT Trigger to przydatne urządzenie. Ok. 20 zł to nie duża kwota, a w tej cenie znajdziemy mały, poręczny kontroler, który posłuży nam w graniu na smartfonie, czy pracy przy komputerze. Stosunkowo dobre wykonanie (w tej cenie!), niezła funkcjonalność, no i przeciętna kompatybilność z aplikacjami – niestety te ostatnie nie jest wadą jedynie tego urządzenia. Podobne kontrolery konkurencji, czasem nawet w wyższej cenie, oferują podobny katalog wspieranych aplikacji. Jednak za te 20 zł można się pokusić o zakup Media-Tech BT Trigger – jeżeli nie sprawdzi się nam w grach, zawsze może się przydać, czy to do cyknięcia zdjęcia, czy to do obsługi prezentacji.

>>> Sprawdź ceny Media-Tech BT Trigger <<<

WavePC - opłacalność

Sprzęt do testów dostarczyła firma Media-Tech. Dziękujemy! mediatech

O Kacper Borawski 168 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl