Media-Tech Audience HQ – recenzja głośników w przystępnej cenie

 

Media-Tech to producent m.in. niedrogiego sprzętu komputerowego. Ostatnio dotarły do mnie głośniki Audience HQ tego właśnie producenta. Dostępne są one w przystępnej cenie, a pierwsze wrażenia są ok. Jak jednak spisują się na dłuższą metę? Zapraszam na test!

>>> Sprawdź ceny głośników Media-Tech Audience HQ <<<

O Kacper Borawski 177 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl
 • Stanisław Szczypuła

  “DO POPRAWY” to jest ta tzw recenzja a nie te maskownice. Efekt wytężonej pracy redaktora można raczej zakwalifikować do kategorii “szybki rzut oka na…”. Do recenzji jeszcze duuużo brakuje. Autor napisał najkrótszą recenzje najważniejszego elementu czyli wrażeń z użytkowania, jaką widziałem w życiu. Jeden malutki akapicik i ani słowa np o tym do nagłośnienia jakiej powierzchni nadadzą się te głośniki, czy da się ich używać w pełnym zakresie regulacji głośności czy też charczą. Brak informacji o wrażeniach z oglądania filmu, słuchania muzyki, grania – czyli takiego standardowego trio przy recenzowaniu głośników komputerowych. Brak informacji czy pokrętło głośności jest również włącznikiem czy może trzeba sięgać na tył obudowy co uniemożliwiłoby ich powieszenie na ścianie. Brak informacji czy regulacja tonów wysokich i niskich ma znaczny czy znikomy wpływ na dźwięk. Czy po podbiciu basów kolumny nie wpadają w rezonans. I tak dalej. Natomiast zdecydowanie negatywne wrażenie robi przeklejona ze strony producenta specyfikacja (na dodatek odbiegająca od rzeczywistości – obudowa jest z MDF a nie z drewna. Oba materiały mają np różne własności rezonansu). To wskazuje na to że autorowi nawet nie chciało się zweryfikować tego co napisał producent. Tylko kopiuj i wklej a co tam ważne żeby czytelnik wiedział ze głośniki można podpiąć do tablicy multimedialnej czymkolwiek ona jest. Brakuje również choćby jednego zdjęcia oddającego realne wymiary głośników np poprzez postawienie ich obok monitora. Również ani słowa o tym czy tak małe podkładki antypoślizgowe spełniają swoja role czy głośniki “jeżdżą” po biurku? Na dodatek w którym niby miejscu te maskownice są lakierowane na czarno? Autor odróżnia błyszczący lakier od matowej farby?

  • Kacper Borawski

   Dziękuję za zwrócenie uwagi. Jest to moja pierwsza recenzja głośników komputerowych, dlatego też mogłem pominąć niektóre kwestie. Uzupełnienie i poprawiona recenzja pojawi się w ciągu paru godzin. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

   • Stanisław Szczypuła

    Mam nadzieje że nie obrażasz się za konstruktywna krytykę bo w zasadzie możesz wziąć mój komentarz i potraktować go jak spis rzeczy do dodania.

    • Kacper Borawski

     I tak właśnie zrobiłem. Dobrze, że opisałeś to w odpowiedni sposób, nie naskakując od razu na wszystkie moje artykułu, a jedynie pokazałeś co jest nie tak i co trzeba poprawić. :)

     • Stanisław Szczypuła

      Opis wrażeń z odsłuchu już jest całkiem przyzwoity. Jeden drobiazg który rzuca się w oczy to 1 i 3 strona zawierająca mikroskopijne ilości informacji. Do pierwszej dołączył bym akapit Zawartość opakowania i zdjęcie pudła, a do reszty strony drugiej dołączył bym specyfikacje. Myślę że całość była by w ten sposób bardziej spójna. Do minusów dodałbym jeszcze to że pokrętło głośności nie jest włącznikiem – no bo jak tu powiesić te głośniki na ścianie jak nie można ich wyłączyć – to jednak źle przemyślany element konstrukcji. Natomiast jeśli głośniki grają czysto przy maksymalnej głośności to proponuje dodać to do plusów bo w tej klasie cenowej to rzecz rzadko spotykana.

  • Kacper Borawski

   Jakość dźwięku oceniam na 4.3 gwiazdki, natomiast wykonanie dostało 4, ponieważ jedynym elementem słabo wykonanym w moim egzemplarzu są maskownice.

   • Stanisław Szczypuła

    Ja tam przy dźwięku widzę 4 gwiazdki.

    • Kacper Borawski

     Plugin nie pokazuje dokładnie tak małych części.

  • DawidN20v2

   Tak jak Kacper napisał – to jego pierwsza recenzja głośników na portalu – lepiej, że nie napisał za dużo, niż miał by pisać bzdury – zwłaszcza jak jeszcze brakuje cit doświadczenia i osłuchania z innym sprzętem. Inne recenzje Kacpra są bardzo dobrej jakości, i treściwe. Ta zła moim zdaniem też nie jest – tak jak pisałem wcześniej – lepiej napisać mniej niż za dużo (bzdur). Ja jestem pewny, że z każdą następną recenzją będzie tylko lepiej.