HyperX Savage 8GB, 2133 Mhz, DDR3 – test pamięci RAM

 

Szukacie RAM-u do swojego komputera? Zależy Wam na wydajności i na wyglądzie samych kości? Jeżeli tak, to naprzeciw waszym oczekiwaniom wychodzi HyperX ze swoimi pamięciami z serii Savage. Jak w testach wypadła kość DDR3 o pojemności 8GB i taktowaniu 2133 MHz? Zapraszam!

>>>Sprawdź najniższe ceny testowanych pamięci HyperX<<<

 

Wygląd i wykonanie

Pamięć dociera do użytkownika w prostej plastikowej wytłoczce, na której znalazła się naklejka z podstawowymi informacjami o pamięci.

Sama kość została wykonana bardzo starannie i ładnie. Do testów dotarła czerwona wersja kolorystyczna. PCB kości jest czarne, matowe, a cały metalowy radiator czerwony oraz wyprofilowany w dość agresywny sposób. Dodatkowe otwory, czy przetłoczenia dodają mu charakteru, a to w połączeniu ze świetnym wykonaniem pozwala stwierdzić, że Savage prezentuje się świetnie. Na jednym boku znajdziemy logo HyperX oraz Savage, na górnej krawędzi HyperX, a na drugim boku naklejkę z danymi egzemplarza.

Specyfikacja techniczna pamięci dostępna tutaj

Podstawowe informacje:

  • profile XMP: #1: DDR3-2133 CL11-12-12 @1.6V; #2: DDR3-1600 CL9-9-9 @1.5V
  • pamięć typu DDR3
  • 8 niezależnych banków
  • JEDEC: DDR3-1600 CL11-11-11 @1.5V

Platforma testowa

Model Zdjęcie Cena Dostarczył
Procesor AMD FX-8320 @4,3 GHz; 1,445 V Klik!
Płyta główna ASRock 990FX Killer Klik!
Pamięć RAM Kingston HyperX Savage 8GB, 2133 MHz, CL11, DDR3 Klik!
Karta graficzna Gigabyte GTX 660 Windforce 2GB Klik!
Karta dźwiękowa ASUS Xonar DGX (ASM) Klik!
Dysk SSD Kingston HyperX Savage 240GB Klik!
Dysk SSD 2 Kingston SSDNow UV400 480GB Klik!
Dysk HDD WD Blue 1TB Klik!
Chłodzenie CPU NZXT Kraken X40 Klik!
Zasilacz SilentiumPC Deus M1 650W -
Obudowa NZXT H440 Klik!

Testy

Pamięci zostały poddane dwóm testom – jednemu syntetycznemu oraz jednemu praktycznemu. Pierwszy z nich to 3 benchmarki w programie AIDA 64. Miały one na celu pokazanie wydajności pamięci w każdym zakresie. Drugi natomiast miał za zadanie wykazać wpływ pamięci na czas kompresji folderu. Wyniki przedstawione zostały na wykresach. Testy zostały przeprowadzone na pierwszym profilu XMP DDR3-2133.

HyperX Savage RAM wykres

HyperX Savage RAM wykres 2

Podsumowanie

Podsumowując, pamięć od Kingston HyperX Savage DDR3 w jednej kości o pojemności 8GB i taktowaniu 2133 MHz w testach wypadła nieźle. Dobre wykonanie i świetny design to cecha, która towarzyszy produktom HyperX już od dłuższego czasu, a w przypadku pamięci z serii Savage nie jest inaczej. To w połączeniu z dość dobrą ceną oraz prezentowaną wydajnością, powoduje, że pamięci są już coraz popularniejsze, nie wspominając już o serii Fury, która również cieszy się niemałą popularnością. Jeżeli ktoś zwraca uwagę na wygląd swojego PC oraz nie chce dużo przepłacać i oczekuje też dobrej wydajności to pamięci HyperX Savage mogą być idealnym uzupełnieniem zestawu komputerowego.

>>>Sprawdź najniższe ceny testowanych pamięci HyperX<<<

WavePC - rekomendacja

WavePC - Design

Sprzęt do testów dostarczyła firma Kingston. Dziękujemy! Kingston_Technology_logo kingston_hyperx_logo

O Kacper Borawski 167 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl