Genesis GX58 – recenzja

Genesis GX58 to najnowszy gryzoń w ofercie marki. Jest to propozycja dla graczy z ograniczonym budżetem, która ma oferować kilka ciekawych rozwiązań. Jak sprawdza się w praktyce i czy jest warta swojej ceny? Zapraszam na recenzję!

>>> Sprawdź najniższe ceny Genesis GX58 <<<

Zawartość opakowania

GX58 dociera do użytkownika w pudełku wykonanym w czarno-czerwonej kolorystyce. Z przodu zobaczymy zdjęcie myszki, z tyłu już więcej informacji. W zestawie poza samym gryzoniem, producent umieścił dokumentację oraz dodatkowe ślizgacze.

Myszka testowana była głównie na podkładce Genesis M12 Maxi Lava, o której więcej możecie przeczytać tutaj! Jest to jedna z lepszych materiałowych podkładek, świetnie wykonana w świetnej cenie.

Wygląd i wykonanie

Nowy gryzoń od Genesis jest wykonany w miarę dobrze. Korpus niemal w całości zbudowany jest z czarnego, matowego tworzywa. Konstrukcja wyprofilowana jest pod gracza praworęcznego. Idąc od góry zauważymy dwa przyciski główne (PPM jest bardzo duży), rolkę, dwa przyciski do zmiany DPI, podświetlany wskaźnik DPI, błyszczącą wstawkę i logo Genesis. Na lewym boku znalazły się 3 przyciski: 2 standardowe dalej i wstecz oraz trzeci tzw. przycisk snajperski (jego wciśnięcie i przytrzymanie powoduje zmianę DPI do 800). Po drugiej stronie znajdziemy wyprofilowanie pod palce. Na spodzie myszki dostrzeżemy 3 średniej wielkości ślizgacze, klapkę, sensor oraz oznaczenia. Pod wcześniej wspomnianą klapką kryją się 3 ciężarki, dzięki którym możemy dopasować wagę urządzenia do naszych preferencji. Ślizgacze są bardzo przeciętne – dość szybko się ścierają i nie zapewniają komfortowego ślizgu. Dobrze, że producent dodał “zapasowe”.

Kabel ma długość ok. 2 m. Jest on powleczony materiałowym oplotem, a wtyk USB jest ma pozłacane styki.

Specyfikacja techniczna

  • sensor optyczny: Avago 3050L,
  • od 800 do 4000 dpi (regulacja co 800 dpi),
  • polling rate: 125, 250, 500 lub 1000 Hz,
  • maksymalna szybkość ~ 83 ips (wg specyfikacji sensora),
  • kabel w materiałowym oplocie o długości ~ 2 m,
  • 7 przycisków + scroll,
  • wymiary: 128 x 88 x 38 mm, waga 112-145 g (regulacja 3 ciężarkami)

O Kacper Borawski 179 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl