• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw do gier za 2500-3000 złotych
Witam. Od jakiegoś czasu próbuję złożyć PC za około 2,5k-3k złotych do grania przeważnie czasami do grafiki komputerowej.
Chciałbym w tej cenie wpakować też nowego Pascala, a mianowicie 1070. Komputer chciałbym, żeby posłużyl dobre 5-8 lat i nie myślę zbytnio tutaj o większym upgradzie. Miło, jakby była możliwość podkręcenia CPU (myślałem nad i5-6600k).
Cieżko doradzić na te chwile, bo nie znamy ceny GTX 1070. Sad
Ale załóżmy, że ta wersja referencyjna bedzie kosztować ok. 1800 zł.
Zostaje Ci ok. 1000 zł na resztę podzespołów. Nie napisałeś czy potrzebujesz monitora więc zakładam, że nie.
Załóżmy, że zostawisz obecna obudowę.
i5-6600K to koszt około 1000 zł. Najtańsza płyta główna do OC - około 380 zł
2 kości RAM DDR4 po 4GB to znów około 130 zł. Już zrobiło sie ponad 3 tysiące a trzeba kupic jeszcze zasilacz, chłodzenie na CPU i dyski.

Moim zdaniem w tej kwocie nie złożysz zestawu z Pascalem i i5-6600K (sensownego). W ogóle wydaje mi się, że składanie zestawu z Pascalem w tej cenie jest raczej średnie bo nie wiem czy da radę wybrać wystarczająco mocny procesor dla tej karty.
Daj znać czy bardziej zależy Ci na GTX 1070 czy i5-6600K. Ewentualnie czy jestes w stanie zwiększyć budżet i o ile. Smile

W tej kwocie podam swoją alternatywę:

GPU: MSI GeForce GTX 960 4GB - ok. 900 zł
CPU: Intel Core i5-6600K - ok. 1050 zł
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 2 HE1224 v2 ok. 100 zł
PSU: SilentiumPC Vero L1 500 W - ok. 170 zł
SSD: Crucial BX100 120 GB - ok. 260 zł
HDD: WD Blue 1TB - ok. 220 zł
MOBO: MSI Z170-A PRO ok. 450 zł
RAM: Crucial Ballistic 2x4GB DDR4 2400MHz - ok. 150 zł

Całość - ok. 3300 zł. Można zejść z ceny wybierając np. tańszą płytę główną lub rezygnując z SSD.

Prosisz o komputer na długie lata, dlatego zdecydowałem się na najnowsze generacje procesorów oraz pamięci RAM. Do tego dostosowałem komputer do OC.
[Obrazek: dziekuje.png]
To od początku:
- dobrze założyłeś, monitora nie kupuję, bo mam.
- obudowę warto byłoby nową, bo nie wiem czy moja wytrzyma kolejne lata (już trochę jest pogięta, luźna itp)
- dysków raczej nie będę potrzebował. Ani SSD ani HDD, bo biorę ze starego kompa. Obecny dysk HDD ma coś około 5 miesięcy.
- mi bardziej zależy na CPU. Mógłbym np do momentu aż nie uzbieram funduszy na GTX 1070 jechać na integrze Intel HD 530, bo spełniałaby na tymczasowy okres swoją rolę. Nie gram w bardzo wymagające gry, przeważnie jest to CS:GO albo jakiś Crysis 2,3 albo FarCry 3 (4 jeszcze nie mam Sad ). No i też oglądanie filmów na YT oraz sporadyczny rendering czy zabawa w Photoshop CS5.
- co do budżetu to nie wiem jaki będę miał dokładnie. Czekam do urodzin, aż dostanę pieniądze i ewentualnie z pracy w wakacje. Na chwilę obecną jest to około 2000-2500 złotych.. Od znajomych/rodziny będzie coś około 500-800 złotych, więc na chwilę obecną dałem 2500-3000 złotych.
No widzisz ile ważnych aspektów pominąłeś? Wink

Rezygnacja z dysków to około 500 zł na ulepszenia.
Jednak to wszystko wciąż nie zmienia faktu, że nadal nie znamy cen GTXów 1070 - ani referencyjnych, ani niereferencyjnych.

Wieczorem postaram się coś Ci doradzić. Smile
Taki udało mi się złożyć za 2700 złotych. Co Ty na to?

http://www.morele.net/inventory/info/ms0LRy/
Zasilacz wymieniłbym na Thermaltake Smart 650W, jakoś nie ufam XFX zbytnio.

Reszta zestawu jest według mnie jak najbardziej okej. Smile
A który cooler CPU będzie lepszy - Fera 3 czy Fortis 3?
Fortis 3.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Rownież stawiam na Fortisa 3. Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości