• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena PC do 5000
Witam jako że jestem dość zielony w temacie składania komputerów chcialbym prosić o ocenę zestawu lub ewentualne zmiany złożyłem taki orientacyjny zestaw zeby mieć jakieś pojęcie na jakie koszty mogę sie pisać :Smile PC oczywiście do grania ( moze jakiś stream w przyszłości lecz nic nadzwyczajnego) co do gier - Lol, Overwatch, WoW no i nie licząc nowszych produkcji Wiedźmin, Fallout, GTA5 itp nie zależy mi na wyścigu w benchmarkach ani w przekrzykiwaniu się co jest lepsze zależy mi na wydajności w grach i w miare cichym pc łatwym do późniejszej modernizacji także oceniajcie i proponujcie Smile 

Link do koszyka - http://www.morele.net/inventory/info/YslZPs/
  Odpowiedz
Dysk WD Blue - najczęściej polecany, podobno najlepszy wybór.
SSD GoodRam Iridium Pro - ja za 300 zł kupiłem 240GB. Z całego serducha polecam.
Procesor w porządku, płyta główna również. Chłodzenie jest lepsze, ale Fortis wyjdzie taniej, będzie może minimalnie mniej wydajny ale na pewno cichszy i nie będzie kolidował z RAMem na 100% - nie wiem jak w przypadku Grandisa.
Reszta jest dobra. Nie wiem jak ta konkretna karta się sprawuje - ale z doświadczenia wiem, że GeForce robi głośne karty.
[Obrazek: dziekuje.png]
  Odpowiedz
(12-30-2016, 04:59 PM)Dante napisał(a): Dysk WD Blue - najczęściej polecany, podobno najlepszy wybór.
SSD GoodRam Iridium Pro - ja za 300 zł kupiłem 240GB. Z całego serducha polecam.
Procesor w porządku, płyta główna również. Chłodzenie jest lepsze, ale Fortis wyjdzie taniej, będzie może minimalnie mniej wydajny ale na pewno cichszy i nie będzie kolidował z RAMem na 100% - nie wiem jak w przypadku Grandisa.
Reszta jest dobra. Nie wiem jak ta konkretna karta się sprawuje - ale z doświadczenia wiem, że GeForce robi głośne karty.

a jaka kartę graficzna byś polecił ? tak jak mówiłem średnio sie na tym znam także wole sie upewnić jeszcze mam wątpliwości co do zasilacza czy nie wystarczyłby jakiś 500-550W ?
a co do płyty głównej znajomy polecił mi AsRock Z170 Gaming K4 myślisz ze pasowała by do tego zestawu ?
  Odpowiedz

Jeśli chcesz GTXa 1060 to obejrzyj sobie ten film i sam wyciągnij wnioski Smile
  Odpowiedz
(12-31-2016, 11:17 AM)krzysiek01j napisał(a):

Jeśli chcesz GTXa 1060 to obejrzyj sobie ten film i sam wyciągnij wnioski Smile
[quote pid='2198' dateline='1483175851']
na chłopski rozum wiele różnic w wydajności nie ma może skusze sie na MSI lecz nadal mam dylemat co do zasilacza i płyty głównej Tongue 
[/quote]
  Odpowiedz
Wystarczy. Smile
Ten mocniejszy będzie miał większy zapas mocy przez co będzie bardziej wydajny.

Płyta Gigabyte również Ci wystarczy - oczywiście jeżeli ma wszystkie sloty, które są Ci potrzebne. Często polecaną płytą jest również MSI Z170A Gaming.
  Odpowiedz
(12-31-2016, 08:46 PM)Dante napisał(a): Wystarczy. Smile
Ten mocniejszy będzie miał większy zapas mocy przez co będzie bardziej wydajny.

Płyta Gigabyte również Ci wystarczy - oczywiście jeżeli ma wszystkie sloty, które są Ci potrzebne. Często polecaną płytą jest również MSI Z170A Gaming.
nie sądziłem że to może być tak skomplikowane Smile  troche brakuje mi funduszy a nie wiem zbytnio na czym ciąć Dodgy  chciałbym dorzucić do takiego zestawu jeszcze OS ale z tego co widzę to drogi interes i nie mam pomysłu na tańsze rozwiązania zrobiłem troche inny zestaw i teraz sie zastanawiam czy dobrze dobrałem pamięć do płyty głównej  Undecided

https://www.morele.net/inventory/info/0FtFW1/ - obiecuje że to juz ostatni link chciałem być bohaterem w swoim domu składając sam sobie swoją maszynę ale chyba jednak skuszę się o złożenie PC przez Dawida  Angel  Szczęśliwego nowego roku wszystkim!

EDIT: wkradł się mały błąd w koszyku chłodzenie miało być Fortis 3 eh ten nowy rok Big Grin
  Odpowiedz
Ależ ten GoodRam podrożał...

Możesz popatrzeć na innych sklepach. Zresztą w razie reklamacji Morele podobno i tak leci mocno w kulki. Jeżeli masz na czymś ciąć to spróbuj na razie np. kupić jedną kość RAMu, za miesiąc dokupisz drugą. Możesz również na razie nie kupować dysku HDD - tak samo możesz dokupić w przyszłym miesiącu. SSD wystarczy z początku - ja nawet nie planuję kupić HDD.
  Odpowiedz
Witam nastał ten czas juz prawdopodobnie jutro zamawiam PC

https://www.morele.net/inventory/info/5Xmo1Y/ przechodzę mękę z tym koszykiem nie potrafię sie zdecydować ani nawet nie wiem czy wszystko z nim jest ok Big Grin mógłby być ktoś tak miły i powiedzieć mi czy to po prostu będzie działać tak jak należy ? Big Grin + chce wymienić gigabyte na palita super jetstream i tu też mam dylemat pomocy! Big Grin
  Odpowiedz
Sam wymieniłbym jedynie zasilacz np. na Thermaltake Smart SE, albo w ogóle najlepiej na coś od BeQuiet! (chyba zostałem ich fanboyem).
Mam 750Ti od Gigabyte i jest... delikatnie mówiąc wyraźnie słyszalna, nie wiem jak w tym przypadku.

Ale co by nie mówić - z Twojego koszyka wszystko będzie działać. Smile
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości