• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
i3 6100 @ 4.5GHz BCLK + GTX 1060?
Jestem bardzo zainteresowany sprawieniem sobie połączenia i3 6100 @ 4.5GHz BCLK + GTX 1060, jednak mam pytanie, czy warto? Czytałem gdzieś, że podobno są jakieś wyrzeczenia z ramem (jego taktowaniem), według tego nie mógłbym do tego OC wstawić jeszcze DDR4 3600MHz - to prawda?
[Obrazek: dziekuje.png]
  Odpowiedz
Jakbyś mógł podlinkować artykuł, który o tym czytałeś byłbym wdzięczny. Smile
  Odpowiedz
Czytałem wiele źródeł, między innymi pclaba.
  Odpowiedz
Nie bardzo jestem w stanie wyłapać. Gdzie tam jest napisane, że do podkręconego i3-6100 nie można dołożyć takiego akurat RAMu? Gdzie tam jest coś ogólnie napisane o RAMie?
Nie mówię, że nic tam nie ma - przejrzałem artykuł dosyć szybko więc mogłem to przeoczyć.
  Odpowiedz
Gdzieś to czytałem, zapomniałem. Warto to robić?
  Odpowiedz
No, OC nie jest sprawa nieodwracalna, więc nawet jak coś będzie nie tak to możesz cofnąć, choć osobiście sądzę, że to absurd. Ale poczekaj, może wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie. Smile
  Odpowiedz
A co z połączeniem GTX 1060 z i3?
  Odpowiedz
Będzie działać oczywiście.
  Odpowiedz
Hej, sam używam i3 6100 podkręconego do 4.7GHz , RAMem 3000MHz ale obniżonym do 2600 tak jak polecali wszyscy. Procek przy takim OC nie ogranicza nawet w bardzo procesorowej grze jak GTA5 karty GTX 980 czyli ciutke gorszej od GTX 1060 którego chcesz kupić. Tak więc serdecznie polecam ten config, możesz kupować Smile
PC -> i3 6100 @ 4.7GHz -> MSI GTX 950
MAC -> i5 4308U -> Iris 5100
  Odpowiedz
Z ciekawości, na jaką wartość ustawiłeś BCLK?
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości