F1 2016 Wielki powrót znanej marki ?

F1 2016 zostało oficjalnie zapowiedziane. Nie byłoby to wielkie zdziwienie tak samo jak kolejna część FIFY, ale tym razem Codemasters chce przywrócić serię do świetności. Z poprzednimi odsłonami bywało różnie. Jak w jednej coś dodano, to usunięto to co było w poprzedniej, a seria zmierzała w kierunku prostej gry ‘arcadeowej’. Teraz wygląda na to, że mistrzowie kodu zrobią z F1 to co zrobili z serią Dirt. Co ucieszy z pewnością wielu fanów wymagających gier wyścigowych.

Powróci stary dobry tryb kariery, w którym to stworzymy swojego kierowcę i przebędziemy z nim 10 sezonów wyścigowych. Pojawią się też pogłoski o wydarzeniach poza torem. Czyżby lekkie wstawki fabularne z życia naszego zespołu niczym w kultowej serii Toca Race Driver ? Być może.

Jednak ważniejszym od tego dla fanów symulacji będzie wprowadzenie Safety Car’a, który to wyjedzie na tor w razie kolizji. W końcu.

Gra zaoferuje też rozbudowany tryb ulepszania pojazdu oparty na rzeczywistym przebiegu prac wraz z jazdami testowymi.

F1 2016 to znaczący krok naprzód dla marki

Lee Mather – główny projektant

Wszystko to razem daje przypuszczenia, że nie otrzymamy kolejnego odgrzewanego ‘kotleta’, w którym to tylko zaktualizowano skład zespołów wyścigowych jak to było do tej pory. Niestety póki co nie określono dokładnej daty premiery. Wspomniano tylko, że będzie to latem tego roku, a wiec długo nie dane będzie nam czekać.

Źródło: http://blog.codemasters.com/
O Adrian Konkało 47 Artykuły
Były redaktor działu gry oraz urządzenia mobilne na portalu WavePC.pl