E-Blue Mazer Marface XL – Recenzja sporej podkładki pod myszkę

 

Ostatnimi czasy w moje spragnione testów ręce dostało się kilka produktów firmy E-Blue. Jednym z gadżetów była podkładka E-Blue Mazer Marface XL.

Podkładka ta jest spora, ale o tym za chwile. Zaciekawiła mnie bardzo jej przystępna cena – sprawdzicie ją klikając TUTAJ.

P1220727

Ale zacznijmy po kolei.

Produkt E-Blue zastajemy w bogato zdobionym pudełku, dominuje kolor niebieski i czerń.

Jeśli chodzi o wymiary, jest to spora podkładka. Szerokość wynosi 920 mm, wysokość 295 mm. Grubość to około 3 mm.

P1220728

 

Ledwo co wyjąłem ją z opakowania, nawet nie rozwijając i już zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.

Na jej powierzchni widać wiele zdobień i ciekawą strukturę.

Kiedy zacząłem ją rozwijać, okazało się że spód podkładki wykonano z porządnej jakości gumy. Podkładka momentalnie zaczęła “przyklejać się” do blatu.

P1220729Na odwrocie widać ciekawy szczegół. Niebieską metkę firmy E-Blue, z logo Mazer. Gumowa warstwa jest bardzo porowata, dzięki temu przyczepność podkładki jest ogromna. Biorąc pod uwagę powierzchnię stykającą się z blatem, podkładka w czasie gry jest nie do ruszenia.

P1220730

 

Główną część podkładki pokrywa duży napis “mazer”, oraz niebieskie odpryski farby. Wygląda to tak, jak by podkładkę ostrzelali zawodnicy paintballa.

Moim zdaniem świetny zabieg. Jednak zadałem sobie pytanie, czy te rysunki nie zakłócą pracy sensorów myszek?

P1220731

 

Jednak zanim głębiej przemyślałem temat, udało mi się rozwinąć całą podkładkę (ledwo starczyło miejsca) i po raz kolejny zachwyciłem się.

Lubię ta połączenie kolorów, a z paintballowym rysunkiem podkładka robi piorunujące wrażenie.

P1220736

 

Obszywane brzegi to ogromna zaleta tej podkładki. Dzięki temu brzegi są bardzo solidne i nie będą ulegały zniszczeniu. Obszycia są ładne i równe, nie jest to podkładka wykonana w pośpiechu.

Ciekawa, porowata struktura powierzchni podkładki zapewnia przeciętną prędkość myszki, jednak perfekcyjną kontrolę. Jest to zdecydowanie powierzchnia typu Control.

Woda na podkładce zachowuje się ciekawie.

E-Blue Mazer Marface XL nie jest podkładką wodoodporną, producent nigdzie tego nie zaznacza. Jednak płyty na jej powierzchni wsiąkają w strukturę jedynie częściowo.

Zapewnia jej to pewien stopień wodoodporności. Dzięki temu wystarczy papierowy ręcznik, żeby ją szybko osuszyć.

P1220732

 

Jeśli chodzi o użyteczność tak dużej podkładki, to bez problemu możemy na jej powierzchni umieścić sporej wielkości klawiaturę. Zostanie nam jeszcze sporo miejsca do manewrowania myszką.

Nawet przy niskich wartościach DPI nie zabraknie przestrzeni na dynamiczne ruchy.

Podkładkę poddałem standardowym testom. Użyłem myszki E-Blue Mazer 642 z sensorem optycznym Avago 5050 (recenzja już wkrótce na WavePC.pl), myszki z najbardziej precyzyjnym sensorem optycznym Avago 3310 (Zowie ZA-12), oraz myszki z laserowym sensorem, uznawanym za niezwykle precyzyjny – Avago 9800 (CM Storm Havoc).

P1220737

 

Wyniki testów nie pozostawiły złudzeń, powierzchnia zapewnia naprawdę solidną kontrolę nad sensorami.

Dwa gryzonie z optycznymi soczewkami poradziły sobie lepiej, miękkie podkładki są idealne do optyków.

Precyzja sensora Avago 5050 była przyzwoita, Avago 3310 wypadł niesamowicie, dokładność bez zarzutu.

Krąży jedna opinia że laser i miękka podkładka się nie lubią. Serio? Nie spotkałem się z tym jeszcze, a testuję sporo myszek, jak i podkładek.

Avago 9800 nie zapewniło aż tak odczuwalnej precyzji, jak optyczny odpowiednik (A3310), jednak poradził sobie przyzwoicie.

Kursor nie gubił się, nie przeskakiwał, nie znikał.

Podsumowując, użytkowanie podkładki E-Blue Mazer Marface XL było sama przyjemnością. Podkładka polubiła się i z gryzoniami wyposażonymi w sensory optyczne, a także z sensorem laserowym.

Wysoka jakość wykonania i świetny design, w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną (jak na podkładkę tego rozmiaru) sprawiają że E-Blue Mazer Marface XL jest jedną z najlepszych podkładek rozmiaru XL. W moim osobistym rankingu gigantycznych podkładek zajmuje póki co czołowe miejsca, wraz z podkładką XL innej firmy, którą recenzowałem niedawno :)

Ze swojej strony zdecydowanie polecam!

WavePC - rekomendacja

WavePC - opłacalność

 

Za dostarczenie sprzętu do testów podziękowania dla firmy:

E-BlueLogo

 

 

O Marcin Staśkiewicz 78 Artykuły
Gracz i wielbiciel sprzętu komputerowego. Maniak testów :) Doświadczenie mam spore, a ciekawią mnie wszelkie nowinki techniczne. Na WavePC najczęściej będziecie czytać moje teksty, dotyczące sprzętu dla graczy i akcesoriów.
  • Mbmc2

    Hehe, papierosy ręcznik 😛