Dying Light: The Following – ujawniamy zwiastun oraz szczegóły dotyczące ceny i Season Pass

 

Po udanym pokazie na targach Gamescom 2015, Techland zaprezentował dziś pierwszy zwiastun Dying Light: The Following – fabularnego rozszerzenia do gry, które rozgrywa się na ogromnym nowym obszarze o powierzchni przekraczającej wszystkie oryginalne mapy Dying Light razem wzięte. W Dying Light: The Following ujrzymy podróż Kyle’a Crane’a na niebezpieczną prowincję, rządzoną przez tajemniczych i fanatycznych wyznawców kultu, którego wierzenia są niepokojąco powiązane z wybuchem epidemii zombie.

dying_light_the_following

W celu zbliżenia się do kultu i odkrycia jego sekretów, gracze będą musieli zdobyć zaufanie lokalnych mieszkańców. Dzięki różnorodnym misjom i zadaniom każdy wybierze swoją własną drogę przeniknięcia do wewnętrznych kręgów kultystów. Aby przetrwać na tym trudnym terenie, gracze uzyskają dostęp do pojazdów typu buggy – które ulepszą i przemalują według własnego upodobania. Pojazdy posiadają swoje własne drzewko rozwoju, dzięki czemu gracze będą mogli przemierzać rozległe tereny prowincji za sterami najgroźniejszej broni, jaka do tej pory trafiła w ich ręce.

dying-light-the-following-sm

„Gamescom 2015 był dla nas pierwszą okazją do zaprezentowania Dying Light: The Following w grywalnej formie, więc oczywiście byłem nieco podenerwowany  – przyznaje producent Tymon Smektała. – Jednak masa pozytywnych reakcji pokazała, że praca nad tym rozszerzeniem była dobrą decyzją. Wydaje mi się, że z nową mapą i daleko idącymi nowinkami w rozgrywce udało nam się trafić w oczekiwania graczy”.

Jednocześnie Techland potwierdził, że Dying Light: The Following będzie dostępny w cenie 59,90 zł, zaś posiadacze Season Pass otrzymają to rozszerzenie całkowicie za darmo.

Źródło: informacja prasowa
O Paulina Nowak 1812 Artykuły
Newsmanka portalu wavepc.pl