Dream Machines G1070-15PL2 – recenzja

Temperatury, kultura pracy

Temperatury podczas spoczynku, czy małego obciążenia (przeglądanie sieci, oglądanie filmów) są dość niskie i zazwyczaj nie przekraczają temp. 30*C, a co za tym idzie i kultura pracy stoi na dobrym poziomie i urządzenie jest praktycznie niesłyszalne.

Sytuacja zmienia się o 180 stopni po uruchomieniu bardziej wymagających aplikacji, czy gier. Wentylatory dość szybko się rozkręcają i stają się słyszalne. Jednak nie ma tragedii, są głośniejsze konstrukcje. Jeżeli gramy w słuchawkach, tak na prawdę ledwo co usłyszymy ten “szum”. Ale co stoi za tak głośną pracą układu chłodzenia? Oczywiście i7 i GTX1070. O ile GPU nie osiągało ogromnych temperatur (do około 80/89 *C), o tyle procesor osiągał limity w postaci 99*C podczas obciążania testem AIDA64. W tym momencie następował throttling jednostki do max. 17% wydajności. Mimo to, obudowa laptopa nie parzyła – była ciepła (szczególnie lewa część klawiatury), ale nie było to nic, co mogłoby przeszkadzać, czy powodować dyskomfort.

temp

vol

Czas pracy

Bateria w G1070-15PL12 jak na laptop gamingowy jest standardowa. Pozwala ona na około godzinę ciągłej rozgrywki, około 2,5h pracy i korzystania z multimediów, a przy oszczędzaniu energii 5h pracy jest do osiągnięcia.

bateria

Dodatkowe oprogramowanie

Do laptopa, poza sterownikami, producent dorzuca kilka przydatnych aplikacji, do zarządzania komputerem. Jedną z nich jest aplikacja SoundBlaster X-Fi. W niej możemy dostosować właściwości dźwięku do naszych upodobań. Funkcji jest dużo.

Drugą aplikacją jest swego rodzaju panel sterowania Control Center. Możemy w nim ustawić tryby pracy zasilania, wentylatorów, czy przejść do panelu FlexiKey.

FlexiKey pozwala na zarządzanie klawiaturą i touchpadem. Możemy w niej stworzyć oddzielne profile, ustawić makra, czy skróty klawiszowe.

O Kacper Borawski 167 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl