CM Storm Xornet II – recenzja

Oprogramowanie

Oprogramowanie do zarządzania Xornetem jest dość proste i nie znajdziemy tu ogromu funkcji. Możemy w nim przypisać funkcje przyciskom, zmienić podświetlenie rolki (RGB) oraz ustawić nasz sensor (DPI ze skokiem co 250, polling rate, czy LOD). Nie znajdziemy tutaj obsługi makr.

Testy i użytkowanie

Osobiście jestem zwolennikiem myszy symetrycznych. Preferuję również chwyt typu palm-grip. Stąd też do Xorneta podchodziłem z nastawieniem, że nie będzie to dobra mysz dla mnie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po kilku minutach korzystanie stało się niezwykłą przyjemnością. Kształt myszy jest bardzo dobrze wyprofilowany – dłoń układa się bardzo naturalnie, a gumowe boki znacząco poprawiają przyczepność. Mimo niewielkich rozmiarów, mój palm-grip był możliwy, po prostu końcówki palców delikatnie wystawały poza klawisze główne (a moja dłoń jest dość duża). A jak to wygląda z claw-gripem? Jest jeszcze lepiej niż z palmem. Wygoda zdecydowanie na plus!

Jak mysz sprawowała się pod względem sensora? Również dobrze. PWM3320 to taka delikatnie słabsza wersja PWM3310.  To co głównie je odróżnia to niższe prędkości maksymalne w przypadku 3320. Ogólnie mówiąc, sensor działa dobrze, a poniżej znajdziecie dokładne spostrzeżenia.

Wyniki testów:

  • Predykcja – brak.
  • Polling rate – wszystkie wartości są stabilne.
  • Jittering – powyżej 2000 dpi zaczyna być delikatnie odczuwalny
  • Interpolacja – brak
  • Maksymalna szybkość – ok. 2 m/s.
  • Akceleracja – brak.

O Kacper Borawski 177 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl