Blitzwolf BW-VR2 – recenzja okularów VR z kontrolerem

 

Chcecie poczuć doznania płynące z gry w wirtualnej rzeczywistości, ale nie stać Was na pełnoprawne urządzenia tego typu (HTC Vive, Oculus Rift), zastanawiacie się nad zakupem Google Cardboard, ale szukacie czegoś lepiej wykonanego? Z odpowiedzią na Wasze potrzeby wychodzi Blitzwolf, który oferuje dwa zestawy googli VR. Pierwszy BW-VR1, to zestaw składający się z samych googli, natomiast BW-VR2, który dzisiaj opisuję, posiada dodatkowo kontroler do gry. Jak spisuje się w akcji i czy jest warty ok. 90 zł? Zapraszam na test!

>>> Tutaj kupisz Blitzwolf BW-VR2 <<<

Zawartość opakowania

Odbiornik Blitzwolf BW-VR2 dociera do użytkownika w dość sporych rozmiarów opakowaniu. W jego środku znajdziemy okulary VR, dokumentację, GamePad, ściereczkę do czyszczenia soczewek oraz dodatkowe miękkie podkładki to uchwytów na telefon.

Wygląd i wykonanie

Blitzwolf BW-VR2 odpowienik Google Cardboard V2, tyle tylko, że jest wykonany trochę porządzniej. Całe urządzenie zostało wykonane z dobrej jakości platskiku, w większości matowego o kolorze czarnym. Front googli stanowi płytka magnetyczna, na której widnieje logo producenta. Na lewym boku znajdziemy pokrętło do regulacji oddalenia telefonu od szoczewek (dla osób posiadajączych wadę wzroku) oraz wyjście jednego z 3 pasków do zawieszenia. Prawa strona nie różni się niczym od lewej. Od wewnętrznej strony googli są one obite ekoskórą wypełnioną miękką gąbką. Dzięki temu nie wbijają się one w twarz. Dalej widzimy soczewki, których rozstawienie w poziomie, możemy regulować za pomocą pokrętła na topie urządzenia. Wspomniana wcześniej klapka, po zdjęciu umożliwia lepszy przepływ powietrza do wnętrza googli, dzięki czemu telefon nie powinien się przegrzewać. Po otwariciu głównej części googli widzimy uchwyt na telefon. Okulary Blitzwolf obsugują smartfony o przekątnej ekranu od 3,5″ do 6″. Okulary, pod kątem kompatybilności, testowane były na 5 urządzeniach: LG G2 Mini (4,7″), Huawei P8 Lite (5″), Sony Xperia XA (5″), Archos Diamond Plus (5,5″) oraz Xiaomi Redmi Note 2 (5,5″). Wszystkie urządzenia mieściły się bez problemy, jedyny problem który występował, to problem z umiejscowienie, przycisków w miejscach uchwytów, co powodowało ich aktywację. Zawieszenie googli składa się z 3 pasków. Schodzą się one w jedną poduszeczkę pokrytą ekoskórą. Wszystkie paski możemy regulować za pomocą rzepów, a komfort użytkowania googli jest bardzo dobry. GamePad dołączony do zestawu jest wykonany ok, i nic więcej. Znajdziemy na nim 4 przyciski funkcyjne, przycisk start, przełącznik trybów oraz analog. Niestety, ale jego kompatybilność ogranicza się tak na prawdę tylko do specjalnie przystosowanych gier, a w pozostałych raz działa, a raz nie.

Wrażenia z użytkowania

Blitzwolf BW-VR2 to konstrukcja oparta na Google Cardboard V2. Jednak posiada ona dodatkowe ulepszenia. Po pierwsze – paski do zawieszenia googli na głowie, po drugie – możliwości regulacji soczewek. I to akurat bardzo uprzyjemnia rozgrywkę. Jednak są też elementy, które tą rozgrywkę mogą uprzykrzać, a najbardziej boli brak odpowiednika dla przycisku magnetycznego, takiego jak w “kartonowym” oryginale. Teoretycznie brak tego rozwiązania powinien nam zastąpić dołączony GamePad, jednak jego kompatybilność w 100% jest ograniczona do listy ok. 10 aplikacji, a w tych spoza listy to loteria, czy będzie działać, czy nie.

Jeżeli chodzi o komfort korzystania z googli, to nie mam zastrzeżeń. Po odpowiednim dopasowaniu pasków i ustawieniu soczewek, gra jest bardzo przyjemna, a ciężar odczuwany na głowie nie jest duży.

Podsumowanie

Podsumowując, Blitzwolf BW-VR2 to bardzo ciekawy zestaw VR. I szczerze mówiąc, tylko jeden element pozbawił go rekomendacji – brak przycisku magnetycznego jak w Google Cardboard, bo to niesie za sobą problemy z kompatybilnością z większością aplikacji pisanych pod to rozwiązanie. Producent próbował to rozwiązać dodając do zestawu dodatkowy GamePad, jednak to nie rozwiązuje problemu w 100%. Poza tymi mankamentami, reszta jest ok. Dobre wykonanie, duże możliwości regulacji no i przystępna cena jak na google nie kartonowe. I szkoda, szkoda bo dobry produkt, przez brak jednego “błahego” (mogłoby się wydawać) elementu, staje się użyteczny tylko w połowie.

>>> Tutaj kupisz Blitzwolf BW-VR2 <<<

Sprzęt do testów dostarczyła firma Blitzwolf za pośrednictwem Banggood.com. Dziękujemy!  blitzwolf logobanggood logo

O Kacper Borawski 178 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl