Archos 50e Helium – recenzja niedrogiego smartfona

 

Ostatnio w moje ręce trafił telefon marki Archos. Z początku zapowiadał się dobrze, ale jak wypadł w testach? Zapraszam na recenzję!

>>>Sprawdź najniższe ceny Archos 50e Helium<<<

Zawartość opakowania

Telefon dociera do użytkownika w biało-fioletowym pudełku. Na jego bokach znajdują się zdjęcia oraz informacje o urządzeniu.

Zawartość pudełka prezentuje się zacnie. W opakowaniu znajdziemy: telefon, baterię, przeźroczyste gumowe etui (wykonane tak sobie, ale jest), dodatkową folię, czy w tym przypadku płytkę, na ekran wraz ze ściereczką i naklejką przeciwkurzową? – na to wygląda. Nie zabrakło również dokumentacji oraz ładowarki modułowej z kablem USB-microUSB i zestawu słuchawkowego – całkiem niezłego jak na dołączany do zestawu.

Wygląd i wykonanie

Archos został wykonany dobrze, ale nie idealnie. Zacznę jednak od podstaw. Jest to telefon, który możemy normalne rozebrać, tzn. zdjąć klapkę, wyjąć baterię. Jest to niewątpliwie plus, ponieważ w łatwy sposób możemy wyjąć baterię. Urządzenie nie należy do najgrubszych – ma 8,5 mm grubości. Cała bryła jak na telefon z ekranem 5″ też nie jest największa co powoduje, że telefon dobrze leży w dłoni i jego obsługa jest wygodna.

Front urządzenia stanowi 5″ wyświetlacz 720p, otoczony dość grubymi ramkami. Nad wyświetlaczem znajdują się głośnik, czujniki oraz aparat przedni. Pod wyświetlaczem znajdziemy przyciski funkcyjne Androida.

Na krawędziach bocznych producent umieścił:

  • krawędź prawa: przycisk blokady oraz przyciski regulacji głośności
  • krawędź lewa: pusta
  • krawędź dolna: mikrofon
  • krawędź górna: złącze słuchawkowe, port microUSB

Tył urządzenia stanowi klapka wykonana z matowego tworzywa, które dobrze maskuje rysy, ale dość łatwo się brudzi i jest dosyć śliskie. Na niej znajduje się logo producenta, maskownica głośnika i wycięcie na aparat i diodę LED. Po zdjęciu klapki widzimy już sam aparat i diodę, dwa sloty microSIM i slot microSD. Oczywiście na zabrakło tutaj baterii pod którą znajdują się oznaczenia. Na samym dole umieszczony jest głośnik.

O Kacper Borawski 168 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl