AOC G2460PG – recenzja monitora dla graczy

 

Gracze – szukacie nowego monitora? Nie chcecie żadnych kompromisów w kwestii płynności obrazu? Posiadacie kartę Nvidii? Mam dla Was propozycję – monitor AOC G2460PG. Ta 144Hz konstrukcja wyposażona w system G-Sync i czas reakcji na poziomie 1ms powinna Was zainteresować. Dlaczego? Zapraszam na recenzję!

>>>Sprawdź najniższe ceny AOC G2460PG<<<

Wyposażenie, wygląd i wykonanie

Monitor dociera do nas w kartonie, zabezpieczony styropianowymi wytłoczkami. W opakowaniu poza samym monitorem znajdziemy płytę z instrukcją obsługi oraz sterownikami, ściereczkę do czyszczenia monitora oraz kabel DisplayPort, USB i zewnętrzny zasilacz.

Opisywany monitor AOC to konstrukcja 24″ o proporcjach ekranu 16:9. Natywna rozdzielczość ekranu to Full HD, czyli 1920×1080 px. Sam monitor należy do serii Gaming, czyli monitorów typowo do grania. Monitor wykonany został z dobrej jakości plastików. Jednak w niektórych miejscach ich spasowanie nie jest idealne i potrafią zatrzeszczeć. Matryca jest matowa i za to bardzo duży plus. Większość elementów z tworzywa sztucznego jest czarna i matowa, a frontowa część przypomina fakturą szczotkowane aluminium. Ramki ekranu są nie są zbyt grube, ale widziałem cieńsze. Na dolnej producent umieścił od prawej: oznaczenia przycisków, które znajdują się na dolnej krawędzi (i są to przyciski fizyczne), logo AOC . Przyciski są bardzo wygodne, łatwo wyczuwalne, a do ich pracy nie mam zastrzeżeń. Monitor wyposażony został w tylko jedno złącze video – DisplayPort, a podyktowane to było wymogami G-Sync. Rozmawiając już o złączach, G2460PG wyposażony jest w zewnętrzny zasilacz, a szkoda, bo to dodatkowa “cegła” za biurkiem. KOlejnym dodatkiem jest hub USB 3.0/2.0. Dwa porty znajdziemy z boku monitora, dwa z tyłu. Podstawa i prowadnica, podobnie jak reszta obudowy, wykonana została z matowego czarnego tworzywa. Prowadnica spełnia swoje zadanie bardzo dobrze – umożliwia duże pole regulacji pion-poziom, jak również dobre możliwości ustawienia monitora pod kątem oraz pracę w trybie PIVOT. Szkoda tylko, że aby monitor odczepić od podstawy trzeba do tego użyć śrubokręta. Na spodzie podstawy umieszczony został ruchomy okrąg z podkładkami antypoślizgowymi. Umożliwia on obracanie monitora “bez poruszania podstawy”, ale chyba każdy widzi, że jest to rozwiązanie zupełnie nie praktyczne, ponieważ i tak w miejscu zostaje tylko czarna część, cała podstawa właściwa obraca się wraz z monitorem.

Specyfikacja techniczna

spec aoc g2460pg

O Kacper Borawski 167 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl