ADATA PV150 – recenzja

 

Smartfony to już niemal norma. Ale jak wiemy, duża część z nich może mieć problemy z czasem pracy na baterii, gdy mocniej je przyciśniemy. Wtedy na ratunek przychodzą powerbanki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej produktowi ADATY – PV150. Co oferuje i jak się sprawdza w praktyce? Zapraszam na recenzję!

>>> Sprawdź cenę ADATA PV150 <<<

Zawartość opakowania

W białym opakowaniu, poza samym “bankiem energii”, znajdziemy kabel USB-microUSB oraz dokumentację.

Wygląd i wykonanie

Powerbank wykonany jest w całości z plastiku. W większości jest to matowe białe tworzywo o fakturze skóry z imitacją obszycia na dolnej krawędzi. Druga część urządzenia wykonana jest z białego, błyszczącego tworzywa.  Patrząc od góry zauważymy logo ADATA, a pod nim wskaźnik LED. Boczna krawędź skrywa włącznik, port microUSB do ładowania powerbanku oraz wyjście USB 2.1A do ładowania urządzeń. Z tyłu znalazła się jeszcze naklejka z informacjami.

Działanie w praktyce

PV150 oferuje pojemność 10000 mAh. Skuteczna pojemność wynosi jednak 6300 mAh. Straty energii w tym wypadku wynoszą około 37%, co nie jest wcale taką złą wartością. Jest to poziom w zupełności zadowalający w praktycznym użytkowaniu.

Podczas testów byłem w stanie naładować trzykrotnie mój telefon Xiaomi Mi5 (3000 mAh) od 20% do 100%, a od 0 do 100% udało się naładować go dwukrotnie, po czym został jeszcze delikatny zapas na doładowanie kilku procent. Jak widać, te 6300 mAh może uratować “życie” naszego smartfona nie jednokrotnie.

Sam powerbank ładuje się ok. 8,5-9h przy użyciu ładowarki 5V/2A. O poziomie naładowania informują nas 4 diody. Jeżeli świecą się wszystkie mamy 100%-75%, trzy 75%-50%, itd. Na minus na pewno należy zaliczyć obecność tylko jednego portu USB, niektórzy konkurenci mają co najmniej po 2.

Podsumowanie

ADATA PV150 zaskoczył mnie dość pozytywnie. Jest to elegancki, w miarę dobrze wykonany i wydajny powerbank, w niezbyt wygórowanej cenie. Jego możliwości są adekwatne do ustalonej ceny, a minusów dużo nie ma. Tak na prawdę jest tylko jeden – tylko jedno złącze USB. Dlatego jeżeli szukacie niedrogiego “banku energii” mogę Wam polecić model PV150.

>>> Sprawdź cenę ADATA PV150 <<<

WavePC - rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma ADATA. Dziękujemy! Adata_logo

O Kacper Borawski 179 Artykuły
Młody pasjonat komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Webmaster oraz redaktor WavePC.pl